Home Životní styl 2 lžičky tohoto nečekaného prostředku – vaše kohoutky budou zářit jako nové:...

2 lžičky tohoto nečekaného prostředku – vaše kohoutky budou zářit jako nové: žádný vodní kámen, žádné šmouhy

3

Vodovodní kohoutky v kuchyni a koupelně se poměrně rychle zašpiní a během několika dní se na nich vytvoří vodní kámen a šmouhy.

Mnoho hospodyněk čistí povrchy kohoutků kyselinou: citronem nebo octem.

Obě tyto složky jsou však velmi žíravé a mohou poškodit povrchovou úpravu.Existuje bezpečnější a jednodušší způsob, jak dodat všem kohoutkům v bytě lesk, aniž byste riskovali bezpečnost výrobků.

Rozmíchejte jednu nebo dvě čajové lžičky cukru v malém množství studené vody a rozetřete takovou kompozici na povrch kohoutku, poté jej otřete měkkým vlhkým hadříkem, píše portál oka.fm.

Výsledek překvapí i náročné hostitelky.

Foto: Dragana_Gordic/freepik.com.

Dříve jsme informovali, proč některé hospodyňky přivazují citron ke kuchyňskému kohoutku.

Ukázalo se, že tímto způsobem se lze snadno zbavit vodního kamene, kvůli kterému začne voda slabě téct.

Rozřízněte citrusový plod na polovinu a jednu polovinu přivažte ke kohoutku kancelářskou gumičkou.Nechte ji dvě hodiny působit.

Kyselina v citronu rozežere nahromaděné vápenaté usazeniny.Když citron odstraníte, okamžitě uvidíte, že voda začne velmi rychle téct.

3 COMMENTS

  1. 2 lžičky tohoto nečekaného prostředku skutečně fungují! Kohoutky nyní září jako nové, žádný vodní kámen, žádné šmouhy. Doporučuji vyzkoušet!

  2. Vyzkoušela jsem tento trik s cukrem na kohoutku a musím uznat, že výsledek mě mile překvapil! Mohu ho doporučit všem, kteří chtějí mít kohoutky jako nové bez použití agresivních chemikálií.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version