HomeŽivotní stylAť vás ani nenapadne je porušit: kněz jmenuje 3 hlavní zákazy pro...

Ať vás ani nenapadne je porušit: kněz jmenuje 3 hlavní zákazy pro Velikonoce 2023

Jen několik chybných kroků během slavení Velikonoc může zmařit veškerou duchovní práci vykonanou dříve.Nikolaj Savčenko, kněz chrámu svatého Petra metropolity Moskevského v Petrohradě, nám prozradil, jaké tři chyby dělají Rusové nejčastěji.

První chybou je podle duchovního pití alkoholu.O Velikonocích je přípustné vypít trochu vína, ale v žádném případě by se nemělo pít hodně.Silný alkohol je přísně zakázán.Savčenko zvláště zdůraznil, že na vodku, koňak a šampaňské je nejlepší zapomenout.

Druhou oblíbenou chybou je přejídání.I když člověk sedí u honosného stolu, neměl by se snažit sníst všechno, co na něm je.

‚Jestliže se v postní době omezujeme a neseme určitý náklad, pak bychom na začátku Velikonoc neměli tento náklad s rachotem odhodit, ale měli bychom ho, jak se říká, s úctou sejmout, spustit a pomalu položit na zem, abychom ho později mohli znovu zvednout na svá ramena,‘ dodal Savčenko v rozhovoru pro Pátý kanál.

Kněz označil nezřízené veselí za nejnepatrnější chybu o Velikonocích.Věřící by se sice měli během svátků radovat, ale nemělo by se zapomínat na hranice.Přílišné veselí by nemělo vést k návratu špatných návyků nebo šíření pomluv.

Dříve meteorolog potěšil Rusy předpovědí počasí na Velikonoce.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten