HomeŽivotní stylBělení je minulostí: jak spolehlivě ochránit stromy před škůdci a sluncem

Bělení je minulostí: jak spolehlivě ochránit stromy před škůdci a sluncem

Ošetření kmenů stromů vápnem je rozšířené, ale mnoho dačických pěstitelů ho raději odmítá.Zvláště nežádoucí je použití vápna na mladé rostliny.

Pro ochranu stromů se vyplatí zakoupit zahradní obvaz.Tento univerzální prostředek zachrání kůru před spalujícím sluncem, mrazem, škůdci a hlodavci.

Jak uvádí portál ogorod.ru, navíjení bandáže by se mělo provádět zdola nahoru s překrytím dalšího závitu na předchozí.Ve spodní a horní části by měl být materiál zajištěn provazem.

Výška ovinutí by měla být asi jeden a půl metru, přičemž spodní větve by měly být převzaty.Tímto způsobem bude strom chráněn nejen před povětrnostními vlivy, ale také před hladovými zajíci.

Již dříve vyšlo najevo, jaké květiny téměř nevyžadují péči.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. Bělení je pro mě minulostí, raději používám zahradní obvaz k ochraně stromů. Je důležité pamatovat na správný způsob obvazování, aby byly stromy chráněny efektivně. Děkuji za užitečné rady!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten