Home Životní styl Bělení je minulostí: jak spolehlivě ochránit stromy před škůdci a sluncem

Bělení je minulostí: jak spolehlivě ochránit stromy před škůdci a sluncem

3

Ošetření kmenů stromů vápnem je rozšířené, ale mnoho dačických pěstitelů ho raději odmítá.Zvláště nežádoucí je použití vápna na mladé rostliny.

Pro ochranu stromů se vyplatí zakoupit zahradní obvaz.Tento univerzální prostředek zachrání kůru před spalujícím sluncem, mrazem, škůdci a hlodavci.

Jak uvádí portál ogorod.ru, navíjení bandáže by se mělo provádět zdola nahoru s překrytím dalšího závitu na předchozí.Ve spodní a horní části by měl být materiál zajištěn provazem.

Výška ovinutí by měla být asi jeden a půl metru, přičemž spodní větve by měly být převzaty.Tímto způsobem bude strom chráněn nejen před povětrnostními vlivy, ale také před hladovými zajíci.

Již dříve vyšlo najevo, jaké květiny téměř nevyžadují péči.

3 COMMENTS

  1. Ošetření kmenů stromů vápnem je rozšířené, ale mnoho dačických pěstitelů ho raději odmítá. Zvláště nežádoucí je použití vápna na mladé rostliny. Pro ochranu stromů se vyplatí zakoupit zahradní obvaz. Tento univerzální prostředek zachrání kůru před spalujícím sluncem, mrazem, škůdci a hlodavci. Jak uvádí portál ogorod.ru, navíjení bandáže by se mělo provádět zdola nahoru s překrytím dalšího závitu na předchozí. Ve spodní a horní části by měl být materiál zajištěn provazem. Výška ovinutí by měla být asi jeden a půl metru, přičemž spodní větve by měly být převzaty. Tímto způsobem bude strom chráněn nejen před povětrnostními vlivy, ale také před hladovými zajíci. Již dříve vyšlo najevo, jaké květiny téměř nevyžadují péči.

  2. Ze článku je zřejmé, že ošetření stromů vápnem není vždy nejlepší volbou, zejména u mladých rostlin. Místo toho je lepší použít zahradní obvaz, který může účinně chránit stromy před škůdci a sluncem. Doporučuji všem zahradníkům zvážit tuto alternativu.

  3. Bělení je pro mě minulostí, raději používám zahradní obvaz k ochraně stromů. Je důležité pamatovat na správný způsob obvazování, aby byly stromy chráněny efektivně. Děkuji za užitečné rady!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version