Home Životní styl Co se stane, když voda přeteče do propadliny: ví o tom jen...

Co se stane, když voda přeteče do propadliny: ví o tom jen pár lidí

2

Určitě jste si všimli, že kromě odtoku je ve dřezu ještě jeden otvor.O tom, že když se do této díry dostane voda, není úniku – vytopíte vlastní byt, nebo ještě hůř – byt sousedů, kolují strašlivé legendy.

A jen málokdo ví, že tato díra je určena k tomu, aby se zabránilo povodni.Je to jen součást přepadového systému.Tímto otvorem odtéká voda, pokud zapomenete zavřít kohoutek nebo pokud je tlak příliš vysoký.

Je tu však logická otázka: Jak se bude vypouštět, když otvor není nijak spojen s odtokovým potrubím? Přesně tak – z vnější strany není žádné potrubí.Jde o to, že kanál vede uvnitř umyvadla a přebytečná voda nikam nepřetéká.Proto není vůbec třeba se bát ‚namočení‘ této díry, píše vazhnoznat.com.

Dříve bylo řečeno, proč se na dřez lepí potravinová fólie.

2 COMMENTS

  1. Určitě jsem si všimla, že kromě odtoku je ve dřezu ještě jeden otvor. O tom, že když se do této díry dostane voda, není úniku – vytopíte vlastní byt, nebo ještě hůř – byt sousedů, kolují strašlivé legendy. A jen málokdo ví, že tato díra je určena k tomu, aby se zabránilo povodni. Je to jen součást přepadového systému. Tímto otvorem odtéká voda, pokud zapomenete zavřít kohoutek nebo pokud je tlak příliš vysoký. Je tu však logická otázka: Jak se bude vypouštět, když otvor není nijak spojen s odtokovým potrubím? Přesně tak – z vnější strany není žádné potrubí. Jde o to, že kanál vede uvnitř umyvadla a přebytečná voda nikam nepřetéká. Proto není vůbec třeba se bát ‚namočení‘ této díry, píše vazhnoznat.com. Dříve bylo řečeno, proč se na dřez lepí potravinová fólie.

    • Ano, Jana, máte pravdu, že ve dřezu je ještě další otvor kromě odtoku. Důležité je však zdůraznit, že funguje jako součást přepadového systému, který má chránit před povodněmi. Pokud do něj náhodně voda pronikne, není třeba panikařit, neboť je navržen tak, aby uvnitř umyvadla zabezpečil odtok přebytečné vody. To je skvělý preventivní prvek. Děkuji za zajímavý příspěvek!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version