Home Životní styl Hlavní součásti selžou: to se stane, když v zimě auto nezahřejete

Hlavní součásti selžou: to se stane, když v zimě auto nezahřejete

1

Odborníci Rusům řekli, proč se auto musí v zimě zahřívat.Podle Michaila Kolodočkina, experta z časopisu Za Rulem, hrozí při zahájení jízdy ‚na studeno‘ selhání důležitých součástí vozu.

V nezahřátém autě trpí jako první motor, jehož písty se zahřívají nerovnoměrně.Prudká akcelerace může vést k jejich zničení v důsledku teplotních rozdílů a tepelného namáhání.

Druhým důležitým prvkem, který může selhat, je převodovka.Zahřívá se pouze při jízdě a zledovatělé díly do sebe nemusí správně zapadat a zhuštěný olej k tomu jen přispívá.

Prvních několik minut se rozjíždějte opatrně a nezrychlujte, aby se olej v převodovce zahřál.Doba zahřívání závisí na teplotě okolního vzduchu a typu motoru.

Zde je návod, jak byste měli v zimě zahřívat auto: Nestartujte za studena – rozsypete se.

Foto: Ibrahim Yousef/pexels.com.

Při teplotách mezi +5 °C a 0 °C stačí k zahřátí jedna minuta, mezi 0 °C a -10 °C několik minut, mezi -10 °C a -20 °C asi pět minut a mezi -20 °C a -40 °C nejméně 10 minut při mírné jízdě po dobu prvních 30 minut.

Při teplotách -40 °C a nižších se doporučuje dvojí zahřátí: 12-15 minut, opětovné zahřátí po 15 minutách.Je důležité si uvědomit, že se nedoporučuje nechávat motor dlouho běžet na volnoběh.

Dvojí zahřívání vytváří pro mechanismy šetrnější režim, prodlužuje jejich životnost, ale v relativně teplém počasí byste podle portálu ‚Kola‘ neměli startovat auto dvakrát.

Připomeňme, že dříve odborníci jmenovali nevýhody dálkového ohřevu automobilu.

1 COMMENT

  1. Je důležité si uvědomit, že se nedoporučuje nechat motor dlouho běžet na volnoběh. Dobře zahřáté auto při studeném počasí prodlužuje životnost mechanismů a předejde možnému selhání důležitých součástí vozu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version