HomeZajímavéJak ještě zkušené hospodyňky používají plastové lahve: 5 způsobů pro domácnost a...

Jak ještě zkušené hospodyňky používají plastové lahve: 5 způsobů pro domácnost a chalupu

Stará dobrá plastová láhev se může v domácnosti hodit mnohem častěji, než si myslíme.Zkušené hospodyňky místo vyhazování nepotřebných nádob vymýšlejí její nové využití.A díky kreativitě se plastové láhve stávají v domácnosti překvapivě funkčními.

Díky několika jednoduchým lifehackům se z nich stávají šikovné pomůcky, které šetří čas, peníze a pomáhají usnadnit každodenní život.Z našeho výběru se dozvíte, jak můžete plastové lahve využít novým způsobem, určitě si budete chtít některé užitečné nápady vzít na vědomí!

Za prvé si můžete z plastových lahví vyrobit šikovné dávkovače.Stačí odříznout dno láhve, otočit ji dnem vzhůru a do zbývající části vložit hrdlo.Pak do ní nasypte nebo vylijte, co chcete dávkovat, od pracího prášku po olivový olej.Chcete-li upravit objem, vložte do láhve odměrku.

Za druhé je plastová láhev skvělým trychtýřovitým kontejnerem na odpad pro čištění.K tomu stačí odříznout vrchní část láhve pod úhlem.A aby se z ní odpadky lépe vylévaly, udělejte malý řez na boční straně okraje hrdla.

Za třetí může láhev sloužit jako praktická nádoba na skladování ovoce a zeleniny.Například citrony nebo limetky můžete nakrájet na kolečka a umístit je do seříznutého dna láhve, takže v chladničce zůstanou déle čerstvé.

Za čtvrté z odříznutého vršku plastové láhve vytvoříte skvělý miniskleník pro sazenice.Stačí zasadit semínka, nádoby s takovým plastovým víčkem přikrýt zeminou a umístit je na okno.Tímto způsobem budou klíčky chráněny před chladem.

Za páté , stará plastová láhev může nahradit injekční stříkačku pro krmení pokojových rostlin s hnojivem.Stačí láhev naplnit hnojivým roztokem, spustit trubičku do země v blízkosti kořenů a láhev mírně stlačit.Tímto způsobem můžete každou rostlinu bodově přihnojit.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Jaké další tipy máte na využití plastových lahví v domácnosti? Myslíte si, že jsou tyto nápady opravdu praktické?

  2. Stará dobrá plastová láhev se může v domácnosti hodit mnohem častěji, než si myslíme. Zkušené hospodyňky místo vyhazování nepotřebných nádob vymýšlejí její nové využití. A díky kreativitě se plastové láhve stávají v domácnosti překvapivě funkčními. Díky několika jednoduchým lifehackům se z nich stávají šikovné pomůcky, které šetří čas, peníze a pomáhají usnadnit každodenní život. Z našeho výběru se dozvíte, jak můžete plastové lahve využít novým způsobem, určitě si budete chtít některé užitečné nápady vzít na vědomí! Za prvé si můžete z plastových lahví vyrobit šikovné dávkovače. Stačí odříznout bno láhve, otočit ji dnem vzhůru a do zbývající části vložit hrdlo. Pak do ní nasypte nebo vylijte, co chcete dávkovat, od pracího prášku po olivový olej. Chcete-li upravit objem, vložte do láhve odměrku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten