Home Zajímavé Jak ještě zkušené hostitelky používají voskovaný papír: 8 tipů pro domácnost

Jak ještě zkušené hostitelky používají voskovaný papír: 8 tipů pro domácnost

3

Voskový papír neboli parafínový papír, jak se mu také říká, je úžasný materiál, který se hodí nejen při pečení, ale i v domácnosti.Podívejme se na 8 způsobů, jak tento zázračný materiál využít.

Za prvé, voskovaný papír lze použít k zazátkování otevřené láhve vína.Stačí obalit korek několika vrstvami papíru – a lze jej snadno zasunout zpět.

Za druhé, listy voskovaného papíru jsou skvělé chrání police chladničky před nečistotami a šmouhami.Dají se snadno měnit podle potřeby.

Za třetí, voskovaný papír pomůže opravit poškozený zip.Stačí, abyste papírem otřeli výstupky a obnovili jejich přilnavost k běhounu.

Za čtvrté, místo potravinové fólie můžete použít voskový papír, aby sýr zůstal v lednici čerstvý.Umožňuje průchod vzduchu, ale zabraňuje pronikání cizích pachů.

Za páté, s tímto materiálem je snadné zachránit fotografie , pokud se na ně náhodou vylije tekutina.Rychlým položením fotografie na kus papíru se vlhkost vstřebá a nedeformuje obraz.

Za šesté, z voskovaného papíru si můžete vyrobit improvizovaný trychtýř na přelévání nebo vylévání potravin.List srolujte do tvaru kužele – nevyteče ani kapka!

Za sedmé, pokud nemáte v kuchyni cukrářské sáčky , můžete je snadno nahradit voskovým papírem.Stačí list srolovat a udělat malý řez, kterým vytlačíte krém.

Za osmé, chromované baterie a směšovače lze tímto papírem vyleštit do dokonalého lesku.Stačí jimi lehce otřít povrchy.

Jak vidíte, voskovaný papír je opravdu univerzální materiál, který se může hodit v mnoha různých situacích.Zkuste použít tyto muchláže a určitě nebudete litovat, že jste si koupili další roli!

3 COMMENTS

  1. Je voskový papír skutečně tak úžasný a univerzální, jak se tvrdí v článku? Má někdo zkušenosti s jeho použitím v běžném domácností?

    • Ano, voskovaný papír je opravdu praktický materiál a může být cenově dostupný i u nás. Můžete ho vyzkoušet v různých situacích v domácnosti a uvidíte, jak efektivně může usnadnit běžné úkoly. Přeji úspěch při jeho využívání!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version