Home Zahradník Jak se vyhnout vězení na Krétě? Držte se při zemi. Funguje to...

Jak se vyhnout vězení na Krétě? Držte se při zemi. Funguje to lépe než past a nic to nestojí

2

Na první pohled vypadá krtek přátelsky a neškodně. Naše zahrady ničí nezvaný host. Každý rok se mnoho lidí potýká s nevzhlednými uzlíky. Jak krtky na zahradě odstranit?

Vyhněte se líbivé tváři tohoto padoucha. Krtci mají silné, lopatovité tlapy s mohutnými drápy zahnutými dozadu. Jsou uzpůsobeny k hloubení tunelů pod zemí. Živí se drobnými obratlovci, larvami hmyzu a žížalami. Žije pod povrchem, kde si vytváří hnízdo z trávy a mechu. Je velmi aktivní a mrštný, vytváří chodby dlouhé až několik kilometrů. V zahradách ho můžeme najít i v prosinci, protože neupadá do zimního spánku.

Jak krtky na zahradě odstranit? Pomůže vám domácí repelent

Krtek vyhrabává kořeny rostlin a na povrchu trávníku vytváří kopečky. Zahrádkáři se ho snaží ze zahrady odstranit různými metodami, ale přípravky zakoupené v obchodě ne vždy fungují.

Místo utrácení peněz za jiné věci si něco odstrašujícího vyrobte sami. Zapíchněte do kovové hromady tyč a zavěste na ni plechovku. Plechovka vydává specifický zvuk, když vítr narazí na tyč. Vibrace jsou slyšet pod zemí a krtka vyplaší. Zvíře se lekne a uteče, protože je velmi citlivé na sluch.

Nejjednodušší způsob odstranění krtka Vyfoukněte ho na zahradě a škůdce se už nevrátí

Krtci nemají rádi rostliny, proto se nevyplatí je na zahradě vysazovat. Jejich zapáchání ho od návštěvy těchto míst odradí. Do této skupiny patří měsíček lékařský, narcis, česnek, bazalka, máta, levandule, rozchodník a ricinovník. Známým způsobem, jak se vetřelce zbavit, je pokládání srsti na trávu. Sestra psů a koček krtek nemá rád pach Po obědě nebo večeři můžete po zahradě zlikvidovat zbytky ryb, protože nemá rád rybí pach. Měly by být umístěny v blízkosti kopečků.

2 COMMENTS

  1. Jak vyřešit problém s krtky na zahradě? Existuje nějaká ekologická metoda, nebo je lepší použít chemické přípravky? Článek poskytuje nějaké konkrétní rady?

    • Zdravím Anno, ohledně tvé otázky ohledně krtků na zahradě – osobně preferuji ekologické metody. Chemické přípravky mohou mít nežádoucí dopady na životní prostředí. Článek poskytuje skvělé rady, například využití domácího repelentu nebo vytvoření odstrašujícího zvuku plechovky na tyči. Doporučuji vyzkoušet tyto přírodní metody před chemií. Hodně štěstí s odstraněním krtků!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version