Home Životní styl Jak se zbavit stop po oboustranné lepicí pásce – 3 rychlé a...

Jak se zbavit stop po oboustranné lepicí pásce – 3 rychlé a snadné způsoby

3

Po použití oboustranné lepicí pásky někdy zůstávají na nábytku nebo skle nevzhledné stopy zaschlého lepidla.Zbavit se jich může vyžadovat určité úsilí, ale obecně to není obtížné.

Pouhá voda a mýdlo stačit nebudou, proto nejprve vyzkoušejte gumu – zbytky lepidla s ní setřete.Pravděpodobně se vám to podaří, ale budete se muset připravit na poměrně dlouhý proces, zejména pokud je plocha skvrny poměrně velká.

Lepidlo můžete z tvrdého povrchu vydrhnout rostlinným olejem.

Foto: RDNE Stock project/pexels.com.

K odstranění stop lepicí pásky z tvrdých povrchů můžete použít rostlinný olej: naneste jej na povrch pomocí vatového kotouče a po určité době (od několika minut až po několik hodin – podle množství lepidla) místo potřete.Zbývá jen odstranit mastnou skvrnu pomocí čisticího prostředku.

Nakonec lze za dobrý způsob považovat alkohol nebo rozpouštědlo, ale zde bude třeba opatrnosti a obezřetnosti – s některými rozpouštědly je třeba pracovat v respirátoru, abyste se neotrávili jedovatými výpary.

A zde se dozvíte, jak rychle odstranit skvrnu z oblečení – od vína, čaje a dalších nečistot.

3 COMMENTS

    • Ano, tento postup je vhodný i pro citlivé povrchy jako je dřevo. Doporučuji však předem vyzkoušet na malé neviditelné části, abyste se ujistili, že nedojde k poškození povrchu. Pokud se citlivý povrch nepoškodí, můžete postupovat stejně jako u tvrdých materiálů. Příjemné odstraňování stopy!

  1. Příspěvek je velmi užitečný a má skvělé tipy, jak se zbavit stop po oboustranné lepicí pásce. Myslím si, že vyzkoušení gumy je dobrý začátek, ale následně je důležité použít rostlinný olej a poté čisticí prostředek k dokonalému odstranění stop. Alkohol a rozpouštědlo bych však používala opatrně kvůli možné otravě. Děkuji za užitečné rady!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version