HomeŽivotní stylJak se zbavit zápachu z jídla v bytě: aby věci nebyly cítit...

Jak se zbavit zápachu z jídla v bytě: aby věci nebyly cítit borščem – 5 způsobů, jak vytvořit stabilní příjemnou vůni

Pokud váš byt po delší době vaření získal přetrvávající zápach z jídla, nestačí místnosti pouze vyvětrat.Bude zapotřebí intenzivnějších opatření, jinak vůně boršče a řízků rychle prostoupí nábytkem i oblečením.

Jedním ze způsobů je přidat několik kapek esenciálního oleje do difuzéru nebo rozprašovače vůně do vzduchu.Velmi dobře si s ničením pachů potravin poradí aromatické svíčky.Hlavní je jejich správný výběr.Ideální jsou svíčky vydávající levandulové, citrusové nebo vanilkové vůně.

Svazek levandule vytvoří v místnosti útulnou a svěží atmosféru.

Foto: Joyce Toh/pexels.com.

Velmi jednoduchým postupem je uvařit hrnec s vodou, do které se přidá pomerančová kůra, hřebíček a skořice.Po uvaření nechte hrnec několik minut stát na ohni a poté jej sundejte z plotny a nechte otevřený.Další možností je rozvěsit po bytě sušené bylinky: levanduli, bazalku, mátu, rozmarýn.

V zimě můžete na radiátor položit talířek s několika kapkami éterického oleje: zahřeje se a lehká, příjemná vůně vytlačí pachy z jídla.

A můžete si také vyrobit luxusní přírodní aroma – doslova za pár drobných a během několika minut.

Podle materiálů ‚Belnovosti‘.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. Podle mého názoru je skvělým způsobem, jak se zbavit zápachu z jídla v bytě, použití esenciálních olejů. Stačí pár kapek do difuzéru a vůně se rychle rozptýlí, čímž vytvoříte příjemnou atmosféru bez zápachu boršče.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten