HomeŽivotní stylJak udržet nakrájené citrony čerstvé: neoschnou ani se nezkazí - jednoduchý lifehack

Jak udržet nakrájené citrony čerstvé: neoschnou ani se nezkazí – jednoduchý lifehack

Při přípravě určitého pokrmu někdy dostaneme oloupané a nakrájené citrony, pomeranče a další citrusové plody: část z nich použijeme v receptu a zbytek, pokud není použit okamžitě, se rychle zkazí.

K uchování nepoužitých oloupaných citrusových plodů lze použít málo známý trik.Naším cílem je minimalizovat vystavení rozříznuté části působení vzduchu.Pokud se tak nestane, ovoce se rychle zkazí a navíc se může stát živnou půdou pro bakterie.

Po určité době můžeme citrusové plody vyjmout z lednice a použít je k přípravě dezertu nebo nápoje.

Foto: KamranAydinov/Freepik.com.

Ovoce před tím snadno ochráníte – stačí plátky vložit do zipového sáčku.Poté stačí sáček pevně uzavřít a uložit do lednice, dokud se nerozhodnete, co s ovocem uděláte – například z něj připravíte dezert nebo nápoj.

V takovém sáčku budou plátky citrusů zbaveny vzduchu.To znamená, že jejich dužina zůstane poměrně dlouho čerstvá a šťavnatá, aniž by vyschla nebo ztratila chuť či vůni.

Někdy se stává, že šampaňské zůstane v láhvi nevypité, a v takovém případě je třeba dodržovat zvláštní pravidla, aby se uchovalo do příště a nevyprchalo.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten