HomeZajímavéJak umýt auto v zimě: 3 nebezpečí, která na motoristy čekají v...

Jak umýt auto v zimě: 3 nebezpečí, která na motoristy čekají v mrazivém počasí

Při mytí auta v chladném období musíte být obzvláště opatrní, abyste nepoškodili lak.Pojďme se dozvědět, jaká nebezpečí na auto v zimě čekají a jak se jim vyhnout.

Prvním problémem je, že náhlá změna teploty může způsobit praskliny v nátěru a následně vznik kapes rzi pod barvou.Proto je lepší odložit mytí až do oteplení.

Druhé nebezpečí spočívá v tom, že tvrdá špína, která se obtížně smývá, poškrábe lak při otírání hadříkem.Abyste tomu předešli, musíte nečistotu nejprve změkčit pod slabým proudem vody.

Třetí riziko spočívá v tom, že samoobslužné myčky používají studenou vodu a vůz se musí mýt venku.Voda rychle zamrzá a vytváří se led na karoserii , což je pro nátěr velmi škodlivé.

Závěr – v zimě je lepší mytí co nejdéle odložit a pokud možno používat kvalitní myčky s teplými boxy.Pomůže to zachovat lak vozu.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Při mytí auta v chladném období jsem opatrná, abych nepoškodila lak. Myslím si, že je lepší odložit mytí až do oteplení, abych předešla vzniku prasklin v nátěru a kapes s rzi pod barvou. Nezapomínám ani na to, že tvrdá špína může poškrábat lak, tak před otíráním hadříkem nejprve změkčím nečistotu pod slabým proudem vody. A nakonec, myčky s teplými boxy jsou pro mrazivé počasí tou nejlepší volbou, aby se voda na voze nezamrzla a neuškodila laku vozu.

  2. Při mytí auta v zimě je důležité být extra opatrná, abyste nenarušila lak. Je dobré počkat s mytím až na teplé počasí, abyste se vyhnula trhlinám v nátěru a kapsám rzi. Nezapomeňte nejprve změkčit tvrdou špínu vodou a vyhnout se mytí v samoobslužných myčkách s studenou vodou – led na karoserii může váš nátěr poškodit. Sázka na kvalitní myčky s teplými boxy je tedy správná volbou pro zachování laku vašeho auta v zimě.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten