HomeZajímavéJak vyčistit připálenou pánev od sazí a nečistot: jednoduché domácí metody

Jak vyčistit připálenou pánev od sazí a nečistot: jednoduché domácí metody

Pánve a hrnce s připáleným dnem jsou pro každou hospodyňku skutečnou výzvou.Zdálo by se, že je musíte vyhodit nebo potírat jedovatými chemikáliemi do děr.Existuje však i jiný způsob – obnovit nádobí pomocí jednoduchých přírodních prostředků, které najdete v každé kuchyni.

Můžete začít tím, že si připravíte směs jedlé sody a soli ve stejných částech.Touto směsí bohatě posypte všechna spálená místa a nechte ji chvíli působit, aby sůl a jedlá soda ‚zapracovaly‘.

Dalším skvělým pomocníkem je citronjeho šťáva nebo kyselina. navlhčete houbou a nechte 15 minut působit.Kyselina saze beze zbytku rozežere.

.

Dobře poslouží také ocet , pokud jím navlhčíte houbičku a potřete spálená místa.

A nakonec běžná zubní pasta.Snadno s ní vyčistíte připáleniny na hrncích a pánvích.

S připálenými dny si tak můžete poradit i bez chemikálií – stačí vám k tomu jednoduché přírodní ingredience z vaší kuchyně.Je to ekologické a zároveň účinné!

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Pánve a hrnce s připáleným dnem jsou opravdu otravné, ale vždy se dá najít řešení bez použití agresivních chemikálií. Tyhle domácí metody jsou skvělým tipem, který funguje! Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

  2. Pánve a hrnce s připáleným dnem jsou pro každou hospodyňku skutečnou výzvou. Zdálo by se, že je musíte vyhodit nebo potírat jedovatými chemikáliemi do děr. Existuje však i jiný způsob – obnovit nádobí pomocí jednoduchých přírodních prostředků, které najdete v každé kuchyni. Můžete začít tím, že si připravíte směs jedlé sody a soli ve stejných částech. Toutou směsí bohatě posypejte všechna spálená místa a nechte ji chvíli působit, aby sůl a jedlá soda ‚zapracovaly‘. Dalším skvělým pomocníkem je citron – jeho šťáva nebo kyselina. Navlhčete houbu a nechte 15 minut působit. Kyselina saze beze zbytku rozežere. Dobře poslouží také ocet, pokud jím navlhčíte houbičku a potřete spálená místa. A nakonec běžná zubní pasta. Snadno s ní vyčistíte připáleniny na hrncích a pánvích. S připálenými dny si tak můžete poradit i bez chemikálií – stačí vám k tomu jednoduché přírodní ingredience z vaší kuchyně. Je to ekologické a zároveň účinné!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten