HomeZajímavéJak zachovat soukromí korespondenčních údajů: pomůže vám jediná funkce

Jak zachovat soukromí korespondenčních údajů: pomůže vám jediná funkce

Mnoho lidí je zvyklých cítit se bezpečně, když zveřejňují důvěrné údaje v korespondenci s lidmi, které znají.Pokud však tyto informace uchovávají v chatu, mohou se stát obětí podvodníků, například při ztrátě zařízení.Podívejte se, jak můžete svá data v korespondenci dále zabezpečit.

Kyberzločinci se obvykle zaměřují na finanční informace, údaje o bankovních kartách, přihlašovací jména a hesla k různým účtům.Jakmile k nim získají přístup, mohou zločinci ukrást peníze, požádat o úvěr nebo vaším jménem nakupovat.

Zvláště nebezpečný je přístup ke korespondenci.Podvodníci mohou oběť vydírat nebo šířit osobní informace.To s sebou nese riziko poškození pověsti a může způsobit vážné škody.Dnes existuje v populárních komunikačních aplikacích mnoho užitečných funkcí, které zajišťují soukromí komunikace, a jednou z nich je automatické mizení zpráv.

Taková možnost mizení zpráv je k dispozici v oblíbeném komunikátoru Rakuten Viber.V osobních a skupinových chatech tak můžete nastavit časovač, po jehož uplynutí se korespondence ze zařízení účastníků korespondence odstraní.Pokud váš partner v konverzaci nebo některý z účastníků skupinového chatu pořídí snímek obrazovky takové zmizelé zprávy, messenger vás na to upozorní.

Jak to funguje v aplikaci Rakuten Viber :

Na obrazovce s informacemi a nastavením chatu (soukromého i skupinového) vyberte možnost ‚Zmizet zprávy‘ (s ikonou ‚Časovač‘) a nastavte čas, za který má být požadovaná zpráva odstraněna – 10 sekund / 1 minuta / 1 hodina / 1 den.Automatické odpočítávání do smazání zprávy se spustí, jakmile příjemce zprávu uvidí.

Pravidelně také aktualizujte veškerý software, který na svých zařízeních používáte, používejte silná hesla, antivirový program a ujistěte se, že pro přihlašování ke svým účtům používáte dvoufaktorové ověřování.Tato jednoduchá opatření také zvyšují ochranu vašich dat před kybernetickými podvodníky.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten