Home Životní styl Jen málokdo ví, proč majitelé chalup zalévají zeleninovou zahradu vodou, ve které...

Jen málokdo ví, proč majitelé chalup zalévají zeleninovou zahradu vodou, ve které se vařila vejce

3

Po uvaření vajec obvykle obsah hrnce vylijeme do dřezu.Málokdo však ví, že tato tekutina je nepostradatelným prostředkem, který je tak nezbytný pro každého chalupáře.

Bývalí zelináři takovou vodu nikdy nevypouštějí, protože může působit jako vynikající hnojivo.

Je známo, že vaječné skořápky obsahují velké množství vápníku.Tento prvek přirozeně impregnuje vodu při vaření.Kromě toho se v tekutině objevují i další složky důležité pro pěstování zeleniny.

Vápník je pro zeleninu velmi potřebný, a to především pro zelí.Nikdy však neuvažujte o zalévání rostlin horkou ‚vaječnou‘ vodou.Kapalina musí být předem ochlazena.

Dříve bylo řečeno, proč se vejce mohou dávat ještě do vroucí vody.

3 COMMENTS

  1. Jsem nadšená z tohoto tipu! Nikdy jsem nevěděla, proč se zalévání zahradních rostlin vodou z vaření vajec tolik hodí. Určitě to vyzkouším i na své zahrádce, doufám, že i moje zelenina bude tak krásně růst jako u chalupářů. Děkuji za tento užitečný tip!

  2. Proč mají majitelé chalup zalévat zahradu vodou, která obsahuje vařená vejce? Má to nějaký zvláštní účinek na rostliny?

  3. Proč majitelé chalup zalévají zeleninovou zahradu vodou, ve které se vařila vejce? Má to nějaký specifický účinek na rostliny?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version