HomeŽivotní stylK čemu vlastně slouží okraje v sešitě - o tom má ponětí...

K čemu vlastně slouží okraje v sešitě – o tom má ponětí jen málokdo

Mnoho lidí se domnívá, že okraje sešitu slouží k zapisování poznámek nebo strukturování textu.Jejich historie je však mnohem zajímavější, než si možná uvědomujeme.

Kdysi dávno měly okraje na stránkách zcela jinou funkci.V té době domy a knihovny často obývaly krysy, o kterých bylo známo, že žvýkají papír.Aby se zabránilo ztrátě důležitých záznamů, začali výrobci sešitů a papíru přidávat na stránky okraje.

Okraje v zápisnících tak byly jakousi ‚pojistkou‘ proti hlodavcům, píše Adme.Postupem času získaly jinou funkci a začaly se používat pro poznámky.

Dříve se zjistilo, k čemu jsou potřebné zoubky na uzávěrech pivních lahví.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Myslím si, že okraje v sešitu mají skutečně zajímavou historii a jejich původní účel je často zapomenut. Většina lidí je dnes vnímá jen jako místo pro poznámky, ale kdysi byly skutečně důležité pro ochranu obsahu před hlodavci. Fascinující, co všechno se dozvíme o minulosti prostřednictvím takových zdánlivě banálních prvků!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten