HomeŽivotní stylK tomu slouží ten gumový kotouč v uzávěru lahve - až to...

K tomu slouží ten gumový kotouč v uzávěru lahve – až to zjistíte, svět se obrátí vzhůru nohama

Mnoho lidí si všimlo, že na vnitřní straně víček plastových lahví je gumový kotouč.Odborníci nám říkají, proč tam je.

Na rozdíl od všeobecného mínění je gumový kotouč pod víčkem potřebný nejen proto, aby se na něj dala umístit různá razítka.Tato vrstva zpravidla pomáhá zachovat kvalitu nápoje.Zejména je díky ní jakýkoli nápoj uzavřen hermetičtěji.Zároveň se s gumovým diskem můžete setkat pouze na limonádě.Běžné nápoje zpravidla takovou vrstvu nemají.

Lepší utěsnění zabraňuje úniku plynu a také zabraňuje vniknutí vzduchu do samotné láhve.Díky tomu si nápoj zachovává svou chuť a ‚nevytéká‘, píše fb.ru.

Již dříve vyšlo najevo, proč jsou na uzávěrech pivních lahví potřeba zuby.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. K tomu slouží ten gumový kotouč v uzávěru lahve. Až to zjistím, svět se mi obrátí vzhůru nohama. Mnoho lidí si všimlo, že na vnitřní straně víček plastových lahví je gumový kotouč. Odborníci nám říkají, proč tam je. Na rozdíl od všeobecného mínění je gumový kotouč pod víčkem potřebný nejen proto, aby se na něj dala umístit různá razítka. Tato vrstva zpravidla pomáhá zachovat kvalitu nápoje. Zejména je díky ní jakýkoli nápoj uzavřen hermetičtěji. Zároveň se s gumovým diskem můžete setkat pouze na limonádě. Běžné nápoje zpravidla takovou vrstvu nemají. Lepší utěsnění zabraňuje úniku plynu a také zabraňuje vniknutí vzduchu do samotné láhve. Díky tomu si nápoj zachovává svou chuť a ‚nevytéká‘, píše fb.ru. Již dříve vyšlo najevo, proč jsou na uzávěrech pivních lahví potřeba zuby.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten