HomeZajímavéKam nepokládat vázu s květinami: florista jmenuje jedno nebezpečné místo pro rostliny

Kam nepokládat vázu s květinami: florista jmenuje jedno nebezpečné místo pro rostliny

Každý z nás se někdy potýká s problémem rychlého vadnutí kytic.Jejich životnost ovlivňuje mnoho faktorů: výkyvy teplot, nedostatečná péče a další.Naštěstí existuje několik řešení, díky kterým kytice vydrží mnohem déle než obvykle.

Nejprve ji ihned po obdržení kytice vložte do studené vody.To pomůže stonkům narovnat se a přijmout potřebnou vlhkost.

Za druhé, pravidelně (jednou denně) vyměňujte vodu ve váze za čerstvou.Zastaralá tekutina ztrácí své výživné vlastnosti.

Za třetí, stonky denně prořezávejte a odstraňujte asi 2 až 3 centimetry.Jde o to, aby rostlina lépe přijímala živiny a vodu.

Díky těmto třem jednoduchým pokynům a díky tomu, že svou kytici od začátku zbavíte obalů, jí zajistíte co nejdelší a nejbarevnější životnost.

Kam je nejlepší umístit vázu s čerstvými květinami?

Je důležité zvolit správné místo pro vázu.Kategoricky se nedoporučuje umisťovat květiny na okenní parapet.Tam na ně bude působit dvojí vítr – zespodu vzduch z horkého radiátoru a shora chlad z okna.Ideální volbou bude střed místnosti – konferenční stolek nebo noční stolek v případě absence alergií.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Kde by měla být váza s květinami umístěna, aby vydržely co nejdéle květy? Jaký je váš názor na správné umístění květin v interiéru?

  2. Není doporučeno umístit květiny na okenní parapet, kde by na ně působil dvojí vítr. Ideální volbou je střed místnosti jako konferenční stolek nebo noční stolek v případě absence alergií.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten