HomeŽivotní stylKdy je možné na dítě křičet: důležité rady pro rodiče

Kdy je možné na dítě křičet: důležité rady pro rodiče

Psycholožka Julia Koroleva pro portál ‚Pozor, zprávy!‘ uvedla, zda je možné na dítě křičet.Odbornice poznamenala, že takový způsob je přípustný pouze ve výjimečných případech.

‚Pokud na dítě křičíte, může to způsobit nenapravitelné škody na jeho psychickém zdraví.Je to také neúčinná výchovná metoda.Místo křiku by se měly používat konstruktivní metody, jako je stanovení jasných pravidel a hranic, výuka seberegulačních dovedností a podpora žádoucího chování.

Křik je obvykle spojen s negativními emocemi, které rodiče prožívají, jako je podráždění, hněv nebo stres, a může být způsoben nedostatkem způsobů, jak efektivně komunikovat.Místo křiku mohou rodiče zkusit vyjádřit své emoce a rozumně a klidně probrat problémové situace, aby dítěti pomohli pochopit, proč je jeho chování nepřijatelné a jak ho může v budoucnu změnit.

V některých případech je křik skutečně přijatelný.Například když se dítě nachází v nebezpečné situaci a křik může být jediným způsobem, jak upoutat jeho pozornost a ochránit ho před hrozbou.Nebo když se podaří odvrátit vážné následky v případě nebezpečného chování dítěte, může křik pomoci obnovit pořádek a nastolit autoritu tím, že ukáže vážnost situace.

Výchova dítěte bez křiku a násilí podporuje zdravý vývoj a posiluje vztah mezi rodiči a dětmi,‘ vysvětlila Koroleva.

Křičet na dítě je přípustné pouze v případě, že je v nebezpečí.

Foto: freepik.com/wayhomestudio.

Dříve psycholog řekl, jak přestat doufat v obnovení vztahu po bolestném rozchodu.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Křik na dítě je nevhodným způsobem řešení problémů. Místo toho by rodiče měli hledat konstruktivní způsoby komunikace a výchovy. Křik může způsobit nenapravitelné škody na psychickém zdraví dítěte a není efektivní výchovnou metodou.

  2. Kdy je možné na dítě křičet? Myslím, že je důležité si uvědomit, že křik může skutečně způsobit psychické škody. Konstruktivní výchova a klidné řešení problémů jsou podle mě klíčové pro zdravý vztah s dítětem. Křičení by mělo být skutečně poslední možností v extrémních situacích!

    • Kdy je možné na dítě křičet? Věřím, že je důležité si uvědomit, že křik může skutečně způsobit psychické škody. Konstruktivní výchova a klidné řešení problémů jsou podle mě klíčové pro zdravý vztah s dítětem. Křičení by mělo být skutečně poslední možností v extrémních situacích!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten