HomeŽivotní stylKdy je nejvhodnější doba pro výsadbu brambor v roce 2024: hlavní pravidla

Kdy je nejvhodnější doba pro výsadbu brambor v roce 2024: hlavní pravidla

Pěstitelé dači, kteří chtějí rychle vypěstovat živý plot, by si měli blíže prohlédnout daču.Tento keř vypadá velmi působivě a během krátké doby může dorůst až do výšky tří metrů.

Vrcholem deácie jsou bílé nebo růžové květy vyniklé zelenými listy.Kvetou obvykle koncem jara nebo začátkem léta (v závislosti na odrůdě a podmínkách prostředí) po dobu 15-20 dní.

Pro prodloužení kvetení a posílení keře se doporučuje odstranit odkvetlé květy a seříznout staré větve.

Pro výsadbu deicie je třeba vybrat místo s dobrým světlem, chráněné před silným větrem a průvanem.Půda by měla být úrodná, dobře propustná a mírně kyselá.Do výsadbové jámy se doporučuje přidat organické hnojivo.

Deutzii lze vysazovat na jaře nebo na podzim.Je třeba dodržet jedno pravidlo: kořenový systém keře musí být v hloubce asi 15-20 cm.

Deicia kvete necelý měsíc, ale tuto dobu lze o něco prodloužit.

Foto: A.Jagel/blickwinkel/globallookpress.com.

Tato krásná rostlina nemá ráda sucho, proto je třeba ji pravidelně zalévat.Deutzie také nesnáší vysoce kyselé půdy nebo zasolení.Pokud je půda přetížená, je třeba ji vyčistit.V opačném případě bude keř špatně růst nebo úplně odumře.

Již dříve byl zveřejněn recept na jednoduché hnojivo pro muškáty.Ukázalo se, že pro bujné kvetení je třeba tuto kulturu krmit fosforem.

Podle materiálů portálu ogorod.ru.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten