HomeZajímavéKteré květiny zahrádkáři vysazují pro sazenice v únoru: 3 oblíbené druhy

Které květiny zahrádkáři vysazují pro sazenice v únoru: 3 oblíbené druhy

Blíží se jaro a pro mnohé zahrádkáře a pěstitele květin nastává čas aktivní přípravy na výsadbu květin a okrasných keřů.Aby naše oblíbené rostliny brzy a bohatě kvetly, je velmi důležité řádně připravit jejich sazenice s dostatečným předstihem – v zimě nebo brzy na jaře.

Pěstování některých květinových plodin z osiva vyžaduje přísné dodržování termínů a agronomických postupů.Díky tomuto přístupu k přípravě sadby můžeme zajistit včasné a šetrné klíčení semen a získat silné, vyvinuté rostliny připravené k výsadbě do volné půdy.Zjistěme, které druhy je nejvhodnější vysévat na konci zimy – v únoru až březnu, abychom pak na začátku léta mohli obdivovat jejich zářivé květy.

Za prvé, hvozdík šabó je nejlepší vysévat od poloviny ledna do konce února.Tato odrůda kvete poměrně pozdě, šest měsíců po výskytu sazenic.Proto je důležité vysadit ji s dostatečným předstihem.Není nutná žádná speciální příprava osiva.

Za druhé, od začátku února do poloviny března je optimální vysévat semena violky nebo macešky.Tyto květiny snášejí i jarní mrazíky, takže je lze vysadit mezi prvními do země.Včasným výsevem získáte kvetoucí keříky do začátku léta.

Za třetí, od poloviny února do poloviny března je vhodná doba pro výsev levandule.K tomu jsou vhodné malé nádoby s průhledným víkem.Semena se vysévají přímo do teplé půdy a umisťují se na okenní parapet.Klíčky se mohou objevit za několik dní nebo týdnů.

Je třeba mít na paměti, že únor-březen – je vhodná doba pro výsev některých květinových plodin, aby se zajistilo jejich brzké a bohaté kvetení.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten