HomeŽivotní stylMazaní zahrádkáři toto zázračné hnojivo nakupují v zimě: na jaře se půda...

Mazaní zahrádkáři toto zázračné hnojivo nakupují v zimě: na jaře se půda stane černozemí

Na rozdíl od všeobecného názoru není zima pro dachaře vždy obdobím odpočinku.V chladných měsících mnozí zahrádkáři raději plánují, jaké plodiny bude třeba v zimě zasadit.Je však poměrně obtížné to udělat bez hnojiva.Zemědělská vědkyně Anastasia Kovrignykh nám říká, jaké hnojivo si nyní koupit.

Podle odbornice je třeba se v zimě poohlédnout po organických hnojivech pro zeleninovou zahradu.Zejména kostní moučku.Tento prostředek je známý malou mírou spotřeby a také neuvěřitelnou účinností.Díky tomuto hnojivu se může počet plodin mnohonásobně zvýšit.

Hlavními účinnými složkami kostní moučky jsou bílkoviny, lyzin, vápník, fosfor, tuky a dusík.Jak zdůrazňuje Kovrignyh, taková sada je považována za kompletní komplex živin pro rajčata nebo brambory.

S tímto typem výživy bude mnohem větší výnos.

Foto: prostooleh/en.freepik.com.

Použijte krmivo, v tomto případě to není obtížné.Při sázení plodin postačí dvě polévkové lžíce do každé jamky.Žádná další manipulace není nutná.Kromě toho se doporučuje použít kostní moučku při přesazování zelí, okurek, cuket, dýní nebo lilků.Výnos každé z těchto plodin se okamžitě zvýší o 40 %.

Již dříve byla pojmenována mimořádně výnosná a raná odrůda okurek.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Zajímavý článek! Myslím, že zahrádkáři by měli skutečně využívat organická hnojiva, jako je kostní moučka, pro dosažení co nejlepšího výnosu. Je skvělé vědět, že jednoduchá aplikace tohoto hnojiva může výrazně zvýšit množství plodin. Určitě to vyzkouším i na své zahrádce!

  2. Zajímavý článek! Myslím si, že je skvělé, že existují tipy pro zahrádkáře i v zimě. Organická hnojiva jsou opravdu důležitá pro úspěšný růst plodin. Díky těmto informacím budu mít letos jistě lepší úrodu zeleniny. Díky!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten