HomeŽivotní stylNa tomto místě bude malá kotlina úrody - nikdy tam nesázejte zimní...

Na tomto místě bude malá kotlina úrody – nikdy tam nesázejte zimní česnek

Pěstitelé na dači již připravují místo pro výsadbu zimního česneku.K výběru lůžek pro kulturu je třeba přistupovat se zvláštním strachem, jinak bude sklizeň mizerná.

Nikdy nesázejte česnek na jedno místo několik let po sobě.Kvalitu sklizně ovlivní také výběr zastíněné plochy.Plodina nesnáší půdu, ve které neustále stagnuje voda.

Před výsadbou je nutné půdu ošetřit síranem měďnatým, který bojuje proti patogenům.Na deset metrů čtverečních stačí 40 gramů přípravku.

Nezapomeňte půdu nasytit mikroživinami.Na ‚čtverec‘ dejte pět kilogramů humusu, můžete použít draselnou sůl (25 g) se superfosfátem (30 g), píše FB.ru.

Dříve se stalo známým, co je nutné zalévat koprem a petrželí, aby šťavnaté zelené byly až do chladného počasí.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. Na základě své zkušenosti s pěstováním zeleniny musím souhlasit s doporučením ohledně výsadby zimního česneku. Je důležité dbát na vhodné podmínky a správnou péči, aby byla sklizeň úspěšná. Nesázím nikdy česnek na stejném místě po sobě a vždy se snažím o obohacení půdy pro zdravý růst plodin. Doufám, že můj tip pomůže dalším pěstitelům!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten