Home Životní styl Na tomto místě bude malá kotlina úrody – nikdy tam nesázejte zimní...

Na tomto místě bude malá kotlina úrody – nikdy tam nesázejte zimní česnek

3

Pěstitelé na dači již připravují místo pro výsadbu zimního česneku.K výběru lůžek pro kulturu je třeba přistupovat se zvláštním strachem, jinak bude sklizeň mizerná.

Nikdy nesázejte česnek na jedno místo několik let po sobě.Kvalitu sklizně ovlivní také výběr zastíněné plochy.Plodina nesnáší půdu, ve které neustále stagnuje voda.

Před výsadbou je nutné půdu ošetřit síranem měďnatým, který bojuje proti patogenům.Na deset metrů čtverečních stačí 40 gramů přípravku.

Nezapomeňte půdu nasytit mikroživinami.Na ‚čtverec‘ dejte pět kilogramů humusu, můžete použít draselnou sůl (25 g) se superfosfátem (30 g), píše FB.ru.

Dříve se stalo známým, co je nutné zalévat koprem a petrželí, aby šťavnaté zelené byly až do chladného počasí.

3 COMMENTS

  1. Na tomto místě bude malá kotlina úrody, chtělo by to hodně péče a pozornosti. Já osobně bych se neodvážila sázet zimní česnek na takovém místě. Přestože je výsadba důležitá, není vhodné riskovat neúspěch kvůli nevhodným podmínkám.

  2. Na základě své zkušenosti s pěstováním zeleniny musím souhlasit s doporučením ohledně výsadby zimního česneku. Je důležité dbát na vhodné podmínky a správnou péči, aby byla sklizeň úspěšná. Nesázím nikdy česnek na stejném místě po sobě a vždy se snažím o obohacení půdy pro zdravý růst plodin. Doufám, že můj tip pomůže dalším pěstitelům!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version