HomeZajímavéNeobvyklé způsoby použití párátek: 15 vychytávek do kuchyně a domácnosti

Neobvyklé způsoby použití párátek: 15 vychytávek do kuchyně a domácnosti

Ústní hygiena je důležitou součástí lidského zdraví.V tomto ohledu hrají nezastupitelnou roli ostrá párátka, která pomáhají čistit těžko přístupná místa zubů a dásní.Tyto užitečné předměty však mají i další využití, které přímo nesouvisí s čištěním zubů.Podívejme se na 15 způsobů, jak je zkušené hospodyňky často používají.

Za prvé, párátko lze použít ke kontrole připravenosti pečiva – například piškotového dortu.K tomu stačí koláč propíchnout: pokud na párátku nejsou žádné stopy syrového těsta, je moučník hotový.

Za druhé, tenké dřevěné tyčinky jsou skvělé pro jemné čištění malých štěrbin a otvorů – například v těle pomůcek.Díky tomu se tam nedostane prach a drobky, což zlepší výkon vaší techniky.

Zatřetí můžete pomocí párátka zjistit, zda je zalévání pokojových rostlin nutné.Stačí zapíchnout špejli hluboko do květináče: pokud na ní zůstane vlhká půda, má rostlina prozatím dostatek vody.

Za čtvrté, párátka se skvěle hodí jako aplikátory pro bodové nanášení lepidla – umožní vám to pracovat opatrně, aniž byste zbytečně rozmazávali plochy.

Za páté, párátka lze použít k výrobě dlahy na zlomený stonek pokojové rostliny tak, že párátka omotáte kolem místa zlomeniny a zajistíte je páskou.Existuje šance, že se poškozená tkáň časem spojí.

Za šesté, párátka jsou v kuchyni užitečná jako ‚nohy‘ pro rovnoměrnější pečení brambor – lze je vařit ‚nastojato‘ – a pro odvádění páry z hrnce během vaření.

Za sedmé, párátka lze použít k opravě malých netěsností zahradních hadic pro zavlažování.Stačí vložit tyčinku do otvoru, odlomit přebytečnou část a poškození omotat lepicí páskou.

Za osmé, párátka lze použít k čištění hřebenů a kartáčků domácích mazlíčků – tenké tyčinky skvěle vytahují i ty nejmenší chuchvalce ze zubů.

Za deváté, pokud potřebujete vložit koření , například stroužek česneku, do pokrmu, který právě vaříte, a pak ho vyjmout, navlékněte přísadu na párátko.Tak ji snadno najdete a vyjmete.

Za desáté, před zasazením semen můžete pomocí párátek udělat do země důlky pro rovnoměrnější klíčení.

Za jedenácté, párátka jsou výborná pro zapalování svíček , protože hoří déle než zápalky.

Za dvanácté je lze použít k dočasné opravě rozbitých brýlí – nahradit uvolněný šroubek kouskem klacíku.Samozřejmě to nevydrží dlouho, ale do plnohodnotné opravy to postačí.

Třinácté, párátka, ovoce a zelenina tvoří originální jedlé kytice – skutečnou ozdobu slavnostního stolu!

Za čtrnácté, párátka pomohou udržet pásku v úhledném stavu.Stačí omotat konec pásky kolem párátka – tak se neztratí uvnitř cívky.

Za patnácté lze párátka použít k označení míst pro zasazení drobných semen a zrníček v půdě, aby bylo snazší později sledovat jejich klíčení.

Jak vidíte, malá dřevěná dřívka lze v případě potřeby použít velmi netradičním a užitečným způsobem.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. Neobvyklé způsoby použití párátek jsou skvělým tipem pro využití těchto domácích pomocníků v kuchyni i mimo ni. Myslím si, že je skvělý nápad využít párátek pro různé praktické účely, které by mohly šetřit čas a usnadnit běžné úkoly domácnosti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten