Home Zajímavé Neobvyklé způsoby použití párátek: 15 vychytávek do kuchyně a domácnosti

Neobvyklé způsoby použití párátek: 15 vychytávek do kuchyně a domácnosti

3

Ústní hygiena je důležitou součástí lidského zdraví.V tomto ohledu hrají nezastupitelnou roli ostrá párátka, která pomáhají čistit těžko přístupná místa zubů a dásní.Tyto užitečné předměty však mají i další využití, které přímo nesouvisí s čištěním zubů.Podívejme se na 15 způsobů, jak je zkušené hospodyňky často používají.

Za prvé, párátko lze použít ke kontrole připravenosti pečiva – například piškotového dortu.K tomu stačí koláč propíchnout: pokud na párátku nejsou žádné stopy syrového těsta, je moučník hotový.

Za druhé, tenké dřevěné tyčinky jsou skvělé pro jemné čištění malých štěrbin a otvorů – například v těle pomůcek.Díky tomu se tam nedostane prach a drobky, což zlepší výkon vaší techniky.

Zatřetí můžete pomocí párátka zjistit, zda je zalévání pokojových rostlin nutné.Stačí zapíchnout špejli hluboko do květináče: pokud na ní zůstane vlhká půda, má rostlina prozatím dostatek vody.

Za čtvrté, párátka se skvěle hodí jako aplikátory pro bodové nanášení lepidla – umožní vám to pracovat opatrně, aniž byste zbytečně rozmazávali plochy.

Za páté, párátka lze použít k výrobě dlahy na zlomený stonek pokojové rostliny tak, že párátka omotáte kolem místa zlomeniny a zajistíte je páskou.Existuje šance, že se poškozená tkáň časem spojí.

Za šesté, párátka jsou v kuchyni užitečná jako ‚nohy‘ pro rovnoměrnější pečení brambor – lze je vařit ‚nastojato‘ – a pro odvádění páry z hrnce během vaření.

Za sedmé, párátka lze použít k opravě malých netěsností zahradních hadic pro zavlažování.Stačí vložit tyčinku do otvoru, odlomit přebytečnou část a poškození omotat lepicí páskou.

Za osmé, párátka lze použít k čištění hřebenů a kartáčků domácích mazlíčků – tenké tyčinky skvěle vytahují i ty nejmenší chuchvalce ze zubů.

Za deváté, pokud potřebujete vložit koření , například stroužek česneku, do pokrmu, který právě vaříte, a pak ho vyjmout, navlékněte přísadu na párátko.Tak ji snadno najdete a vyjmete.

Za desáté, před zasazením semen můžete pomocí párátek udělat do země důlky pro rovnoměrnější klíčení.

Za jedenácté, párátka jsou výborná pro zapalování svíček , protože hoří déle než zápalky.

Za dvanácté je lze použít k dočasné opravě rozbitých brýlí – nahradit uvolněný šroubek kouskem klacíku.Samozřejmě to nevydrží dlouho, ale do plnohodnotné opravy to postačí.

Třinácté, párátka, ovoce a zelenina tvoří originální jedlé kytice – skutečnou ozdobu slavnostního stolu!

Za čtrnácté, párátka pomohou udržet pásku v úhledném stavu.Stačí omotat konec pásky kolem párátka – tak se neztratí uvnitř cívky.

Za patnácté lze párátka použít k označení míst pro zasazení drobných semen a zrníček v půdě, aby bylo snazší později sledovat jejich klíčení.

Jak vidíte, malá dřevěná dřívka lze v případě potřeby použít velmi netradičním a užitečným způsobem.

3 COMMENTS

  1. Úvod článku je skvělý, poukazuje na význam ústní hygieny a využití párátek nejen při čištění zubů. Ráda užívám párátko i k jemnému čištění štěrbin a otvorů, skvělý tip na zlepšení výkonu techniky!

  2. Je opravdu možné využít párátko jako aplikátor pro bodové nanášení lepidla? Mám obavy, že by se mohlo rozmazat až příliš.

  3. Neobvyklé způsoby použití párátek jsou skvělým tipem pro využití těchto domácích pomocníků v kuchyni i mimo ni. Myslím si, že je skvělý nápad využít párátek pro různé praktické účely, které by mohly šetřit čas a usnadnit běžné úkoly domácnosti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version