HomeZajímavéNespěchejte s vyhazováním kávové sedliny: 5 situací, kdy je nepostradatelná

Nespěchejte s vyhazováním kávové sedliny: 5 situací, kdy je nepostradatelná

Kávová sedlina se obvykle vyhazuje, ale ve skutečnosti je to velmi užitečný a všestranný produkt.Trend recyklace odpadu za účelem ochrany životního prostředí získává na popularitě po celém světě.Jedním z takových odpadů je použitá káva, kterou lze znovu využít mnoha způsoby.

V domácnosti se může kávová sedlina díky svým užitečným vlastnostem také hodit.Může nahradit drahé přípravky pro péči o domácnost a tělo.Kávová sedlina například výborně osvěžuje vzduch, vyživuje rostliny, peelinguje pokožku a čistí kuchyňské náčiní od mastnoty.Zkušené hospodyňky jsou přesvědčeny, že recyklace použité kávy je dobrý způsob, jak ušetřit peníze a pomoci životnímu prostředí.

Zaprvé, kávová sedlina je dobrá jako přírodní osvěžovač vzduchu.Doporučuje se umístit je v otevřených nádobách nebo sáčcích na různých místech domu – pod dřezem, ve skříních, v lednici.Díky kávové sedlině se můžete zbavit nepříjemných pachů v botách a interiér provonět, pokud ji umístíte do vázy s květinami.

Za druhé, použitá káva je vynikajícím hnojivem pro pokojové rostliny , protože obsahuje užitečné stopové prvky.Měla by se usušit a přidat do půdy nebo použít k zalévání roztokem.

Za třetí, díky kofeinu kávová sedlina tonizuje a omlazuje pokožku.Lze ji použít k výrobě peelingů, masek a dalších kosmetických přípravků ke zlepšení stavu pleti.

Za čtvrté, kávovou sedlinu lze přidávat při výrobě vonných svíček, mýdel , balení dárků – dodá jim příjemnou kávovou vůni.

Za páté, díky svým abrazivním vlastnostem lze suchou drť použít spolu se saponátem k rychlému odstranění mastnoty nebo připálených potravin ze spotřebičů nebo jiného kuchyňského náčiní.Jedná se o ekologický způsob čištění.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. Kávová sedlina je opravdu skvělá! Moc mě těší, že se stále více lidí začíná zajímat o recyklaci odpadu a využívání takovýchto produktů pro užitečné účely.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten