Home Zajímavé Nespěchejte s vyhazováním kávové sedliny: 5 situací, kdy je nepostradatelná

Nespěchejte s vyhazováním kávové sedliny: 5 situací, kdy je nepostradatelná

3

Kávová sedlina se obvykle vyhazuje, ale ve skutečnosti je to velmi užitečný a všestranný produkt.Trend recyklace odpadu za účelem ochrany životního prostředí získává na popularitě po celém světě.Jedním z takových odpadů je použitá káva, kterou lze znovu využít mnoha způsoby.

V domácnosti se může kávová sedlina díky svým užitečným vlastnostem také hodit.Může nahradit drahé přípravky pro péči o domácnost a tělo.Kávová sedlina například výborně osvěžuje vzduch, vyživuje rostliny, peelinguje pokožku a čistí kuchyňské náčiní od mastnoty.Zkušené hospodyňky jsou přesvědčeny, že recyklace použité kávy je dobrý způsob, jak ušetřit peníze a pomoci životnímu prostředí.

Zaprvé, kávová sedlina je dobrá jako přírodní osvěžovač vzduchu.Doporučuje se umístit je v otevřených nádobách nebo sáčcích na různých místech domu – pod dřezem, ve skříních, v lednici.Díky kávové sedlině se můžete zbavit nepříjemných pachů v botách a interiér provonět, pokud ji umístíte do vázy s květinami.

Za druhé, použitá káva je vynikajícím hnojivem pro pokojové rostliny , protože obsahuje užitečné stopové prvky.Měla by se usušit a přidat do půdy nebo použít k zalévání roztokem.

Za třetí, díky kofeinu kávová sedlina tonizuje a omlazuje pokožku.Lze ji použít k výrobě peelingů, masek a dalších kosmetických přípravků ke zlepšení stavu pleti.

Za čtvrté, kávovou sedlinu lze přidávat při výrobě vonných svíček, mýdel , balení dárků – dodá jim příjemnou kávovou vůni.

Za páté, díky svým abrazivním vlastnostem lze suchou drť použít spolu se saponátem k rychlému odstranění mastnoty nebo připálených potravin ze spotřebičů nebo jiného kuchyňského náčiní.Jedná se o ekologický způsob čištění.

3 COMMENTS

  1. Kávovou sedlinu využívám již dlouho a jsem přesvědčená, že je skvělým pomocníkem v domácnosti i přírodní alternativou k mnoha drahým produktům. Měla by být více doceněna a šířena informace o tom, jak může být opakovaně využita. Každý kousek odpadu, který dokážeme znovu využít, má pozitivní dopad na životní prostředí.

  2. Kávovou sedlinu jsem začala využívat doma a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Skvěle provoní interiér, mám pocit, že i rostliny se radují z nového hnojiva a pokožka po peelingu je jemná jako nikdy předtím. Jsem přesvědčená, že recyklace kávy může být skvělý způsob, jak šetřit peníze a přispět k ochraně životního prostředí.

  3. Kávová sedlina je opravdu skvělá! Moc mě těší, že se stále více lidí začíná zajímat o recyklaci odpadu a využívání takovýchto produktů pro užitečné účely.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version