HomeZajímavéNevyhazujte bramborové slupky: 3 užitečné vlastnosti pro použití v domácnosti

Nevyhazujte bramborové slupky: 3 užitečné vlastnosti pro použití v domácnosti

Na první pohled jsou bramborové slupky – běžným potravinovým odpadem, který jsme si zvykli po oloupání brambor vyhazovat.Ve skutečnosti však obsahují spoustu užitečných látek a mohou posloužit jako vynikající organické hnojivo pro zahradu!

Za prvé, očistky obsahují velké množství živin , včetně škrobu, vitaminu C, glukózy, a také tuků, organických kyselin a minerálních solí.

Za druhé, všechny tyto složky jsou poměrně rychle zpracovány půdními bakteriemi, takže živiny se dostávají přímo do půdy a zlepšují její úrodnost.

Za třetí, výhodou bramborových slupek je, že potlačují růst plevelů.

Nespěchejte proto s vyhazováním bramborových slupek po oloupání – využijte je ve svůj prospěch a nakrmte jimi své rostliny!

Pouze pro rajčata, papriky a lilky je lepší najít jiné organické hnojivo, protože mají s bramborami společné škůdce.Ale pro všechny ostatní plodiny budou brambory skvělou výživnou potravinou!

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. Opravdu? Bramborové slupky mohou být dobrým organickým hnojivem? Jaký je nejlepší způsob, jak je použít ve své zahradě?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten