Home Zajímavé Nevyhazujte bramborové slupky: 3 užitečné vlastnosti pro použití v domácnosti

Nevyhazujte bramborové slupky: 3 užitečné vlastnosti pro použití v domácnosti

3

Na první pohled jsou bramborové slupky – běžným potravinovým odpadem, který jsme si zvykli po oloupání brambor vyhazovat.Ve skutečnosti však obsahují spoustu užitečných látek a mohou posloužit jako vynikající organické hnojivo pro zahradu!

Za prvé, očistky obsahují velké množství živin , včetně škrobu, vitaminu C, glukózy, a také tuků, organických kyselin a minerálních solí.

Za druhé, všechny tyto složky jsou poměrně rychle zpracovány půdními bakteriemi, takže živiny se dostávají přímo do půdy a zlepšují její úrodnost.

Za třetí, výhodou bramborových slupek je, že potlačují růst plevelů.

Nespěchejte proto s vyhazováním bramborových slupek po oloupání – využijte je ve svůj prospěch a nakrmte jimi své rostliny!

Pouze pro rajčata, papriky a lilky je lepší najít jiné organické hnojivo, protože mají s bramborami společné škůdce.Ale pro všechny ostatní plodiny budou brambory skvělou výživnou potravinou!

3 COMMENTS

  1. Opravdu? Bramborové slupky mohou být dobrým organickým hnojivem? Jaký je nejlepší způsob, jak je použít ve své zahradě?

    • Ano, bramborové slupky jsou skvělým organickým hnojivem! Nejlepší způsob, jak je použít ve své zahradě, je rozptýlit je kolem rostlin jako mulč, který postupně uvolňuje živiny do půdy. Tímto způsobem zajistíte, že rostliny budou mít stabilní přísun živin a vaše zahrada bude lépe živinami prospívající!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version