HomeZajímavéNevyhazujte citronovou kůru: Nevyhazujte citronovou šťávu. 7 užitečných lifehacků pro domácnost a...

Nevyhazujte citronovou kůru: Nevyhazujte citronovou šťávu. 7 užitečných lifehacků pro domácnost a kuchyni

Poté, co z citronu vymačkáme šťávu, jeho kůra obvykle putuje do odpadkového koše.Je však marné, že tuto cennou přírodní surovinu tak bezmyšlenkovitě vyhazujeme! Ukazuje se, že citronová kůra může být v domácnosti velmi užitečná při řešení nejrůznějších problémů.

Připravili jsme pro vás 7 zajímavých tipů, jak použít citronovou kůru v domácnosti při úklidu, osvěžení vzduchu, péči o pokožku rukou a mnoho dalšího.Jednoduché, ale účinné triky!

Za prvé, citronová kůra dokáže účinně vyčistit umyvadlo nebo vanu od nečistot a plaku.Stačí posypat povrch jedlou sodou a potřít citronem.

Za druhé, tyto aromatické slupky vám pomohou zbavit se nepříjemných kuchyňských pachů nebo naplnit celý dům svěžestí, pokud je umístíte do místnosti.Když kůry vyschnou, lze je nahradit čerstvými.

Za třetí, potírání prkének na krájení citronovou kůrou je díky kyselině citronové dobře vydezinfikuje.

Za čtvrté, takovou kůru lze použít místo houbičky na čištění mikrovlnné trouby a odstranit mastnou špínu.

Za páté, kůra pomůže rychle se zbavit nepříjemného rybího nebo česnekového zápachu na pokožce rukou.

Za šesté, smícháním citronové kůry s octem a vodou získáte skvělý univerzální čisticí prostředek na úklid celého domu.

Za sedmé, namočením citronové kůry do rychlovarné konvice nebo konvice na kávu lze bezpečně odstranit vodní kámen z jejich vnitřních stěn.

Jak vidíte, je nespravedlivé podceňovat skromnou citronovou kůru a po použití samotného citrusu ji okamžitě vyhodit.Tento přírodní produkt může výrazně usnadnit mnoho domácích prací.A co je nejdůležitější – bezpečný pro zdraví a šetrný k životnímu prostředí!

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Představte si, že byste mohli jedním kouskem citronové kůry vyřešit tolik různých problémů v domácnosti! Podle mě je to skvělý nápad a určitě ho vyzkouším. Čím více využijeme každou část citrusů, tím lépe pro naši planetu i peněženku.

  2. Neuváženě vyhazujeme citronovou kůru, ale není možné ji využít ještě nějak jinak? Jaké další tipy a triky s citronovou kůrou byste doporučili?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten