HomeZajímavéNevyhazujte plastové kelímky: 8 způsobů, jak je využít doma i v přírodě

Nevyhazujte plastové kelímky: 8 způsobů, jak je využít doma i v přírodě

Jednorázové plastové kelímky, které tak často používáme, lze ve skutečnosti s velkým efektem znovu použít, místo aby se hned vyhodily.Doporučíme vám několik kreativních nápadů na jejich netradiční využití doma i v přírodě.Buďme společně nápadití!

Za prvé, můžete si vyrobit krmítka a pítka pro ptáky venku z plastových kelímků.Stačí do nich udělat malé otvory a zavěsit je na stromy.

Za druhé, z použitých hrnků lze udělat originální dárkový panel.Jejich slepením a naplněním něčím zajímavým vytvoříte nádherné překvapení pro své blízké, kteří je budou otevírat jeden po druhém, například při soutěži.

Za třetí, tyto kelímky ochrání vaše drahocenné skleněné ozdoby na vánoční stromek před rozbitím během skladování.Stačí ozdoby úhledně naskládat do sklenic složených v krabici.

Za čtvrté, poháry dobře poslouží jako nádoby na pěstování sazenic.Naplníme-li je zeminou a zasadíme-li do nich semínka, můžeme jim zajistit příjemné prostředí až do přesazení na záhon.

Za páté, tyto kelímky poslouží jako vynikající odměrky pro sypké potraviny v kuchyni.Je vhodné odměřovat obiloviny, mouku, cukr na pečení a vaření.

Za šesté, plastové kelímky lze použít jako formy na zmrzlinu.Naplňte je svým oblíbeným jogurtem, zapíchněte do nich tyčinku, zmrazte a pochoutka je hotová!

Za sedmé, jednorázové kelímky jsou skvělé jako improvizovaná lopatka na úklid po domácích mazlíčcích během procházky.

Za osmé, z kelímků lze vyrobit jednoduchá zařízení na odpuzování krtků na zeleninové zahradě.Připevněné hrdlem dolů na klacku chrastí ve větru a plaší škůdce.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten