HomeZajímavéNevyhazujte staré hrnky: 7 užitečných využití pro vaši domácnost a kuchyň

Nevyhazujte staré hrnky: 7 užitečných využití pro vaši domácnost a kuchyň

V každé domácnosti se časem nahromadí zásoba starého nádobí – popraskané talíře, oprýskané hrnky, poškrábané misky.Nejčastěji se takové nádobí z praktických důvodů vyhazuje, protože se na něj pohlíží jako na pouhé harampádí.Ale to není úplně správné!

Staré nádobí se může ukázat jako velmi užitečné, pokud k jeho používání přistupujete majitelsky.Jakou jen nečekanou a příjemnou metamorfózou neprojdou zašlé talíře na mezipatře, pokud dáte volný průchod své fantazii! Podívejme se, jak můžete staré nádobí využít ve prospěch domácnosti i peněženky.

Za prvé, miniaturní květináče na sazenice jsou skvělou volbou.Naplňte kelímek zeminou, zasaďte semínka, zalijte, přikryjte potravinovou fólií a můžete jej postavit na okno.

Za druhé si můžete vyrobit originální krmítko pro ptáky. To provedete tak, že k podšálku přilepíte pod úhlem starý hrnek a zavěsíte ho na strom, jak je znázorněno na fotografii.

Do třetice se barevné nebo malované šálky promění v originální světýlka.Vložte dovnitř elektrickou girlandu nebo noční světlo – vypadá to efektně!

Za čtvrté, hrnek bude skvělým držákem na tužky a pera na vašem pracovním stole nebo nočním stolku.Dovnitř můžete umístit barevnou samolepicí samolepku.

Za páté, kelímek můžete použít jako zásobník na kancelářské sponky , knoflíky, odznaky a další drobnosti potřebné pro domácnost nebo hobby.

Za šesté, proměňte šálek v originální podšálek na mýdlo v koupelně – ten je hezčí než běžná mýdlenka.

A za sedmé, hrnečky pomalované dětskými kresbami lze použít jako interiérovou dekoraci – zavěsit na speciální háčky nebo položit na poličky.

Jak vidíte, starý hrnek může najít nejedno užitečné využití!

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten