Home Zajímavé Nevyhazujte staré plastové lahve: 6 užitečných způsobů, jak je využít doma i...

Nevyhazujte staré plastové lahve: 6 užitečných způsobů, jak je využít doma i v přírodě

3

Plastové lahve jsou něčím, co mnozí z nás pravidelně vyhazují, aniž by přemýšleli o jejich opětovném využití.Takové zdánlivě nepotřebné věci se však dají v domácnosti dobře využít.

V tomto materiálu jsme shromáždili 7 originálních nápadů, jak vdechnout starý plastovým lahvím nový život.Tyto jednoduché, ale úžasné flyhacky vám pomohou ušetřit peníze za nákup různých zařízení a pomůcek nebo zvládnout užitečné věci pro dům vlastníma rukama.

Zaprvé, ze dvou velkých lahví od limonády si můžete okamžitě vyrobit jednorázové bačkory nebo břidlice – stačí lahve sešlápnout a zasunout prsty pod etiketu.

Za druhé, připevněním plastových lahví k běžnému ramínku na oblečení zabráníte deformaci ramenní oblasti zavěšených předmětů.

Zatřetí, odstřižením uzávěru láhve a provlečením sáčku s cereáliemi nebo krmivem pro domácí zvířata vytvoříte praktický zásobník na sypké potraviny.

Za čtvrté, jednoduchým, ale potenciálně život zachraňujícím záchranným prostředkem je vyrobit si záchrannou vestu z lahví tak, že si je uspořádáte do řady na zádech a svážete je k sobě páskem.

Za páté, láhev s otvory v uzávěru poslouží jako výborná pumpa na balónky.

Za šesté, šikovné krmítko pro ptáky vyrobíte tak, že jednoduše odříznete dno láhve a pevně ho připevníte k větvi nebo okapu.Nasypte do něj ptákům trochu zrní nebo semínek.

Za sedmé, starou láhev lze použít ke sběru dešťové vody na zalévání rostlin.Do víčka láhve udělejte několik otvorů a umístěte ji dnem vzhůru na místo, kam bude stékat dešťová voda.Ideální pro balkonové květiny.

Obyčejné plastové láhve tak lze v případě potřeby proměnit v mnoho užitečných věcí do domácnosti.Doufáme, že tyto nápady inspirovaly vaši kreativitu a že pro ně najdete praktické využití.Nezapomeňte, že kreativita může někdy dát zdánlivě nepotřebným věcem zcela novou hodnotu.

3 COMMENTS

  1. Nejsou některé z těchto nápadů trochu náročné na provedení? Máte nějaké tipy na jednodušší způsoby využití plastových lahví?

  2. Plastové lahve jsou skvělým zdrojem materiálu pro kreativní projekty v domácnosti. Je skvělé vidět, jak můžeme z odpadu vytvořit užitečné věci a přispět tak k ochraně životního prostředí. Tyto nápady jsou inspirativní a motivují mě k tomu, abych lépe zvážila své spotřební návyky. Děkuji za tipy!

  3. Plastové lahve jsou skvělým zdrojem materiálu pro různé DIY projekty v domácnosti i venku. Myslím si, že je škoda je jednoduše vyhazovat, když mohou sloužit jako bačkory, zásobníky na potraviny nebo dokonce záchraná vesta pro jistotu. Vždy je hezké najít nové využití starým věcem a těšit se z vlastnoručně vyrobených pomocníků.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version