HomeZajímavéObyčejná pánev se stane nepřilnavou: pomůže sůl, sádlo a kokosový olej

Obyčejná pánev se stane nepřilnavou: pomůže sůl, sádlo a kokosový olej

Máte starou pánev, na kterou se jídlo při smažení lepí? Nebo jste si koupili nový levný model, který je náhodou také nepřilnavý? Nespěchejte takové nádobí vyhodit! Povíme vám o 3 účinných způsobech, jak můžete během několika minut proměnit obyčejnou pánev v nepřilnavou.

Vše, co budete potřebovat, jsou šikovné nástroje, které má každá hostitelka ve své kuchyni.Pomocí těchto jednoduchých šikovných kuchyňských vychytávek budete moci připravovat své oblíbené pokrmy bez rizika, že se připálí nebo přilepí!

Zaprvé vám pomůže sůl.Nepřilnavý povlak lze vytvořit na každé pánvi pomocí soli, jedlé sody a rostlinného oleje.Nejprve pánev důkladně vydrhněte jedlou sodou.Poté pánev osolte a dejte ji na 5 minut na vysokou teplotu – sůl absorbuje všechny nečistoty.Po vyjmutí soli potřete dno olejem a zahřívejte, dokud se z pánve lehce nekouří.Získáte nepřilnavou pánev, kterou nelze mýt v myčce nádobí a se saponátem.

Za druhé, použijte sádlo.Umyjte rozpočtovou nepřilnavou pánev, otřete ji dočista, zahřejte ji a namažte silnou vrstvou sádla.Nechte ji 6-7 hodin nebo do rána vstřebat a poté ji umyjte speciálním prostředkem.Takto získáte vynikající nepřilnavé nádobí.

Za třetí přidejte kokosový olej.U pánví z nerezové oceli bude fungovat metoda s kokosovým olejem a solí.Nahřátou pánev vymažte olejem a rovnoměrně jej rozetřete po dně.Celý povrch posypte solí a vyleštěte papírem.Přebytečný olej a sůl se odstraní a na stěnách se vytvoří nepřilnavá vrstva.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten