HomeŽivotní stylOkořeňte květináč s orchidejemi česnekem: rozkvetou úžasnými barvami

Okořeňte květináč s orchidejemi česnekem: rozkvetou úžasnými barvami

Pokud vaše orchidej ukazuje pouze listy, ale nekvete, může to být způsobeno nedostatkem světla.Přehodnoťte umístění rostliny tak, že jí poskytnete více světla v blízkosti okna, ale snažte se ji nedávat na přímé sluneční světlo.

Pokud ani to nepomůže, připravte pro orchidej hnojivo z nečekané složky.Pomůže obyčejný česnek, hodí se jak čerstvý, tak sušený.Pravidelné krmení česnekem podpoří jejich růst a začne stimulovat kvetení.

Jeho vůně navíc odradí škůdce a díky svým protiplísňovým vlastnostem bude bojovat proti plísním na listech.Přírodní hnojivo se velmi snadno připravuje, výhodnější bude koupit si balíček sušeného česneku.

Česnek začne velmi rychle kvést.

Foto: Victor Lisitsyn/globallookpress.com.

Vezměte čajovou lžičku tohoto koření a zřeďte ji ve vodě.Nechte ho vyluhovat a vzniklým nálevem zalévejte orchideje.Pokud máte hodně času, můžete použít čerstvé stroužky česneku.

Vezměte tři stroužky česneku, rozdrťte je, vložte do misky, zalijte teplou vodou a nechte alespoň 24 hodin louhovat.Nálevem zalévejte orchidej a ta rychle znovu vykvete, doporučuje Sante+.

Připomeňme, že dříve vyšlo najevo, jak česnek pomáhá v boji proti sviluškám na pokojových rostlinách.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Odbočte květináč s orchidejemi česnekem: rozkvetou úžasnými barvami. Pokud vaše orchidej ukazuje pouze listy, ale nekvete, může to být způsobeno nedostatkem světla. Přehodnoťte umístění rostliny tak, že jí poskytnete více světla v blízkosti okna, ale snažte se ji nedávat na přímé sluneční světlo. Pokud ani to nepomůže, připravte pro orchidej hnojivo z nečekané složky. Pomůže obyčejný česnek, hodí se jak čerstvý, tak sušený. Pravidelné krmení česnekem podpoří jejich růst a začne stimulovat kvetení. Jeho vůně navíc odradí škůdce a díky svým protiplísňovým vlastnostem bude bojovat proti plísním na listech. Přírodní hnojivo se velmi snadno připravuje, výhodnější bude koupit si balíček sušeného česneku. Česnek začne velmi rychle kvést. Vezměte čajovou lžičku tohoto koření a zřeďte ji ve vodě. Nechte ho vyluhovat a vzniklým nálevem zalévejte orchideje. Pokud máte hodně času, můžete použít čerstvé stroužky česneku. Vezměte tři stroužky česneku, rozdrťte je, vložte do misky, zalijte teplou vodou a nechte alespoň 24 hodin louhovat. Nálevem zalévejte orchidej a ta rychle znovu vykvete, doporučuje Sante+. Připomeňme, že dříve vyšlo najevo, jak česnek pomáhá v boji proti sviluškám na pokojových rostlinách.

  2. Ochudite květináč s orchidejemi česnekem: rozkvetete úžasnými barvami. Myslím si, že přidání česneku jako hnojiva je skvělý nápad! Orchideje potřebují pozornou péči a česnek může být klíčem k jejich krásnému kvetení. Určitě vyzkouším tento postup u svých rostlin. Děkuji za tip!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten