Home Životní styl Oslepení za 5 minut: jak vybělit plastový parapet v bytě

Oslepení za 5 minut: jak vybělit plastový parapet v bytě

2

Plastové parapety jsou dnes téměř v každém domě.Tato věc je pohodlná, ale časem se na ni podíváte – začne šednout nebo žloutnout.Obvyklé prostředky z obchodu to neberou, ale existují malé triky.

Mimochodem, problém se objevuje i u majitelů, kteří při úklidu nezapomenou pokaždé otřít okenní parapet.

Faktem je, že zašednutí a zažloutnutí se objevuje v důsledku působení slunečního záření, teplotních rozdílů, někdy v důsledku čištění příliš agresivními prostředky.

Existuje několik domácích prostředků, které jsou účinné:.

  1. Mýdlo pro domácnost.Nemusíte za něj utrácet, může docela dobře odvést svou práci, pokud se problém právě objevil.
  2. Zubní prášek a křída.Takový prostředek je již vážnější – v této verzi je abrazivní směs.Odstraní žlutou barvu a dobře vyčistí povrch.
  3. Soda s pracím práškem.A tato směs má bělicí účinek.Jako alternativa – jedlá soda s octem, ale v tomto případě byste neměli nechávat mycí prostředek na parapetu dlouho.

Nepoužívejte drsné chemické prostředky.

Foto: user3802032/freepik.com.

Odborníci nedoporučují používat ‚těžkou‘ chemii.Například dimexid.Složení totiž může zničit strukturu plastu.

2 COMMENTS

  1. Oslepena za 5 minut: jak vybělit plastový parapet v bytě? Myslím si, že domácí prostředky jako mýdlo pro domácnost nebo soda s pracím práškem jsou skvělou volbou. Je důležité nevyužívat agresivní chemikálie, které by mohly poškodit strukturu plastu. Děkuji za užitečné rady!

  2. Já osobně vyzkoušela tyto domácí triky a musím říct, že fungují skvěle! Mýdlo pro domácnost je skvělá volba pro mírné zašednutí. A zubní prášek s křídou dokáže zázraky na žloutnoucím povrchu. Ráda bych viděla více článků s praktickými tipy na údržbu bytu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version