HomeŽivotní stylPetúnie jím krmte po výsadbě na záhon: luxusní květy nezviditelní zeleň

Petúnie jím krmte po výsadbě na záhon: luxusní květy nezviditelní zeleň

Bujného květu petúnie bez hnojiva nelze dosáhnout.Agronomka Anastasia Kovrignyh nám řekla, jaká hnojiva rostlina potřebuje pro růst a tvorbu květů.

Před výsadbou sazenic je třeba na jeden metr čtvereční plochy záhonu přidat jeden kbelík humusu, kompostu nebo rašeliny.Po vykopání by se do každé jamky měla přidat jedna čajová lžička dřevěného popela.

O dva týdny později položte organickou hmotu, například hnůj.Zředí se vodou v poměru 1:10 a ponechá se jeden den.

Poté se po týdnu použije nálev z popela (0,5 litru popela na 10 litrů vody).

Je také nutné použít stimulátory kvetení, například přípravek ‚Bud‘.Ten se stříká na nadzemní část.Po jeho aplikaci, kvůli bujné květy, petúnie nebude ani vidět zelená, píše ‚Belnovosti‘.

Dříve se dacha pěstitelé dozvěděli, jakých pět květin by měli stihnout zasadit v květnu.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Petúnie jsem vždy ráda pěstovala podle doporučení. Věřím, že díky správné péči rostlina odmění bujným květem a překrásnou barvou. Budu určitě vyzkoušet stimulátor kvetení ‚Bud‘, aby petúnie skutečně zazářila na mém záhonu. Díky za užitečné rady!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten