HomeŽivotní stylPokud hodně prší: tady je návod, co dělat, aby zelí neprasklo

Pokud hodně prší: tady je návod, co dělat, aby zelí neprasklo

Jedním z častých problémů, s nimiž se dačičtí pěstitelé při pěstování zelí potýkají, je praskání hlávek.Často k tomu dochází jednak z důvodu nadměrného zalévání, jednak z důvodu hojných dešťových srážek.

Zkušení zahrádkáři navrhují zajímavou metodu, která pomůže zlepšit stav zelí a zabrání praskání hlávek.Když se ukáže, že léto je příliš vlhké, je třeba věnovat pozornost kořenovému systému rostliny.

Opatrně a jemně oštipujte povrchové kořeny, což zlepší odtok přebytečné tekutiny.Tato metoda pomáhá zabránit přílišnému ‚rozmočení‘ zelí a zachovává celistvost výhonků.

Je třeba mít na paměti, že takový postup vyžaduje zvláštní péči a přesnost.Zelí musí být silné a zdravé, aby takový zásah sneslo.Pokud jsou klasy slabé, je vhodné od této metody upustit, píše BelNews.

Již dříve agronom vysvětlil, proč odřezávat spodní listy zelí.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

1 COMMENT

  1. Podle článku se zdá, že jemné oštipování kořenů může pomoci zabránit praskání hlávek zelí. Věříte, že je to efektivní způsob péče o rostliny v případě nadměrného deště?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten