Home Životní styl Pokud hodně prší: tady je návod, co dělat, aby zelí neprasklo

Pokud hodně prší: tady je návod, co dělat, aby zelí neprasklo

3

Jedním z častých problémů, s nimiž se dačičtí pěstitelé při pěstování zelí potýkají, je praskání hlávek.Často k tomu dochází jednak z důvodu nadměrného zalévání, jednak z důvodu hojných dešťových srážek.

Zkušení zahrádkáři navrhují zajímavou metodu, která pomůže zlepšit stav zelí a zabrání praskání hlávek.Když se ukáže, že léto je příliš vlhké, je třeba věnovat pozornost kořenovému systému rostliny.

Opatrně a jemně oštipujte povrchové kořeny, což zlepší odtok přebytečné tekutiny.Tato metoda pomáhá zabránit přílišnému ‚rozmočení‘ zelí a zachovává celistvost výhonků.

Je třeba mít na paměti, že takový postup vyžaduje zvláštní péči a přesnost.Zelí musí být silné a zdravé, aby takový zásah sneslo.Pokud jsou klasy slabé, je vhodné od této metody upustit, píše BelNews.

Již dříve agronom vysvětlil, proč odřezávat spodní listy zelí.

3 COMMENTS

  1. Co je podle vás nejefektivnější způsob, jak zabránit praskání hlávek zelí v případě nadměrného deště? Máte nějaké tipy na ochranu rostlin v deštivém období?

  2. Podle článku se zdá, že jemné oštipování kořenů může pomoci zabránit praskání hlávek zelí. Věříte, že je to efektivní způsob péče o rostliny v případě nadměrného deště?

    • Ano, jemné oštipování kořenů je skvělým způsobem péče o zelí v případě nadměrného deště. Pomáhá udržet rostliny silné a zdravé, což zabraňuje praskání hlávek a udržuje integritu výhonků. Doporučuji vyzkoušet tuto metodu, pokud se potýkáte s tímto problémem ve vaší zahrádce.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version