HomeZajímavéProč moudré hospodyňky nevyhazují knoflíky: 7 způsobů, jak je využít doma i...

Proč moudré hospodyňky nevyhazují knoflíky: 7 způsobů, jak je využít doma i v kuchyni

V každé domácnosti je krabice nebo krabička, kam se dávají knoflíky, které zbyly ze starého oblečení.Často se na ně tak i bez užitku práší.Ve skutečnosti jsou ale knoflíky skvělým materiálem pro ruční práce a vytváření originálních věcí.

V dnešní době lidé usilují o úsporný životní styl a šetrné využívání přírodních zdrojů.Jedním ze způsobů, jak omezit plýtvání, je opětovné používání věcí, které se na první pohled zdají být nepotřebné.Díky vynalézavosti a kreativitě můžete ze starých věcí vytvořit nové užitečné předměty.V tomto článku se podíváme na 7 nápadů, které pomohou dát druhý život běžným předmětům v domácnosti.

Za prvé, z barevných knoflíků si můžete sestavit stylovou čelenku do vlasů.Stačí je přilepit na běžný základ čelenky a barevný doplněk je hotový.

Za druhé, pomocí šňůrky a několika desítek stejných perleťových knoflíků si můžete vyrobit ručně vyráběný módní náramek.

Zatřetí, z knoflíků vyrobíte originální záložky – stačí provléknout dírku kancelářskou sponkou a použít.

Začtvrté, spojením barevných nití nebo lepením knoflíků na kartonový podklad vytvoříte zábavnou sadu držáků na horké nápoje.

Za páté, lepení knoflíků vrstvu po vrstvě na skleněnou nádobu nebo kelímek od jogurtu a výroba barevných váz a svícnů.

Za šesté, ze starých knoflíků vytvoříte stylovou dekoraci polštářů – ušijte z nich povlaky na polštáře.

Za sedmé, přilepením knoflíků na základnu obruče a instalací hodinového strojku získáte originální ručně vyráběné nástěnné hodiny.

Tvořte, experimentujte a proměňujte nudné interiéry pomocí obyčejných knoflíků! Jsou ideální pro ruční práce.A výsledek vašeho snažení se jistě stane skutečnou ozdobou každého domu.

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten