HomeZajímavéProč zkušené hospodyňky přidávají do vody na mytí podlah mléko: rady našich...

Proč zkušené hospodyňky přidávají do vody na mytí podlah mléko: rady našich předků

Pravidelné mokré čištění je klíčem k čistému a útulnému domovu.Ne vždy je však nákup speciálních čisticích prostředků opodstatněný.Ve skutečnosti lze účinně umýt podlahu i s pomocí přípravků, které má k dispozici každá hospodyňka a stojí haléře.

Podívejme se na 3 možnosti přísad, které vám pomohou snadno vytřít podlahu.

Za prvé, skvělým pomocníkem při úklidu bude obyčejná kuchyňská sůl.K dosažení účinku postačí jedna polévková lžíce soli na kbelík vody.Takový roztok dokáže plně vyčistit jakoukoli podlahu, včetně linolea.

Za druhé přijde na pomoc glycerin.Nejenže dokonale čistí, ale také chrání podlahy před rychlým znečištěním, protože zabraňuje usazování prachu.Použijte 1 polévkovou lžíci.lžíce glycerinu na kbelík vody.

Za třetí, vynikajícím prostředkem pro leštění linolea bude obyčejné mléko.Smíchejte ho ve stejném poměru s vodou, tímto roztokem umyjte podlahu a poté ji vytřete do sucha čistým hadrem.Mléčná směs dodá povlaku lesk.

Jak vidíte, k dokonalému vyčištění podlahy v domě není nutné kupovat drahé chemické prostředky.Využijte výše uvedené kulinářské ‚vychytávky‘!

Martina Polanova
Martina Polanova
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten