Home Design a interiér Projekt Anastasie Kholoptsevy: nebeská modř a další odstíny modré v interiéru moskevského...

Projekt Anastasie Kholoptsevy: nebeská modř a další odstíny modré v interiéru moskevského bytu

2

Pro úspěch každého projektu jsou zásadní správné reference. Ideální by bylo, kdyby byly blízké jak designérovi, tak klientovi: Pak vzniká synergie a všechny detaily se spojí do jednoho konceptu. Ta se odehrála v interiéru bytu navrženého Anastasií Kholopcevovou. Ona i její klienti, aktivní manželský pár, se inspirovali ikonickými návrhy z 60. let a stalinské éry. Výsledkem je kombinace různých odstínů modré s moderními předměty a prvky z poloviny století, které byly v interiéru použity.

Umístění: V budově se nachází bytový dům s výhledem na město, který je součástí

  • Komplexu: Moskevské
  • Náměstí: 59 metrů čtverečních
  • Autorka textu: Anastasia Choloptseva
  • Fotograf: Sergei Ananyev
  • Stabilita: Dasha Soboleva

Navzdory skromným metrům čtverečním originální dispozice bytu klienty plně uspokojila. Hranice funkčních bloků nebylo třeba měnit: K optickému odlehčení interiéru použil designér čistě dekorativní techniky. Základem nápadu byla modrá barva a další odstíny modré. Římsy, které vedly větší rovinou podél stropu a menší rovinou podél stěn, opticky zvýšily místnosti. I přes poměrně malý veřejný prostor byl rozdělen na odpočinkovou místnost, jídelnu a kuchyni. Zde pomohlo opuštění pohovky ve prospěch dvojice křesel: odpočinková skupina nyní nepůsobila přetíženě. Světelná malba Margarity Morozovové zde vnesla vážnost: Měděné detaily v kuchyni Giulie Novarové byly podpořeny tenkými zlatými prvky. Kulatý stůl s průhlednou podnoží a zlatá lampa byly součástí grafických jídelních židlí. V zadní části místnosti stála praktická kuchyňská skříňka. Je vybavena všemi funkcemi, které by majitelka měla mít. Černá deska stolu a zástěra z italské keramiky Noir Desir s imitací mramoru dodávají konferenčnímu stolku Zanotta tu správnou míru elegance. Navíc téměř všechny skříňky byly vyrobeny v neutrální bílé barvě, s výjimkou dřevěných fasád v horní řadě. Zde je pro zónování použit ombre efekt: světle modrá přechází ze sytější modré. Anastasia Kholoptseva věnovala zvláštní pozornost ložnicím. Strávila hodně času s klienty, aby vymyslela a prodiskutovala návrhy matrací a nábytku. V čele rodinného pokoje se pak objevila matrace s proměnou. Ta umožňuje rychlou přeměnu postele na křeslo nebo lehátko. Žena připravila malou ložnici s velkou postelí, úzkou skříní a útulným toaletním stolkem Nomon s pudřenkou. Její vzhled dotváří panel s květinovým vzorem v dýhovaném rámu. V koupelně zaujaly dva jedinečné panely Creaceramics na světlém porcelánovém pozadí. Design ozvláštnilo jedinečné uspořádání obkladů ve sprchovém koutě a obrázek ptáka naproti vchodu.

2 COMMENTS

  1. Navzdory skromným metrům čtverečním jsem ohromena tím, jak designér dokázal využít modrou barvu a odstíny modré tak výrazným způsobem. Rozdělení veřejného prostoru na odpočinkovou místnost, jídelnu a kuchyni je geniální a pomáhá vytvořit harmonii v interiéru.

  2. Projekt Anastasie Kholoptsevy je úžasný! Odstíny modré jsou skvělou volbou pro interiér, který kombinuje historii s moderností. Velmi inspirativní práce!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version