HomeŽivotní stylRada psychologa: jak se na podzim 'nerozplynout' spolu s deštěm

Rada psychologa: jak se na podzim ‚nerozplynout‘ spolu s deštěm

Psycholožka Elena Razumovová sdělila Moskevské tiskové agentuře neobvyklé způsoby, jak se vyrovnat s podzimní depresí.

‚V technikách arteterapie existuje technika fototerapie, která učí všímat si krásy v obyčejných věcech.Když jdete na služební cestu nebo se jen tak procházíte, můžete si na fotoaparát telefonu vyfotografovat vše, co podle vás vidíte krásné: odraz mraků v kaluži, pozdní květ prorážející spadané listí, osamělý list na větvi.Tyto okamžiky lze sdílet na sociálních sítích a díky jejich zachycení na fotoaparát můžeme diskutovat o tom, co se můžeme od přírody naučit.Například se můžeme naučit pružnosti větví ve větru, což nám pomůže přežít i tu nejhorší bouři v životě,‘ podělil se o své zkušenosti odborník.

Za výborný způsob, jak se vypořádat s podzimním chumelením, označil odborník fyzickou aktivitu.

‚Jakákoli fyzická aktivita je dobrým prostředkem proti depresi.Pět kilometrů denně v pohodlném tempu vám udělá dobře.Hlavní je dělat to pro radost.Taková zátěž spouští procesy stabilizace psychického stavu, zvyšuje náladu, spokojenost se životem, aktivuje činnost mozku a krevní oběh.Tím se zvyšuje celková hladina energie, která je při depresi snížená,‘ vysvětlil psycholog.

Kromě toho odborník doporučil vytvořit doma útulnou a příjemnou atmosféru.Oblíbený pléd, topení, sledování příjemného filmu pomůže ukrýt se před počasím venku.

‚Bez depresivního pozadí podzim depresi neslibuje, ale pokud jsou pro ni předpoklady, začnou se vnitřní procesy zhoršovat.Zde je důležité věnovat pozornost svým stavům.Možná má smysl vyhledat pomoc dříve, než se deprese projeví naplno,‘ uzavřela Razumová.

Psycholožka Yulia Khadartseva řekla, jak rozpoznat alkoholismus dospívajících.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Jsem velkým zastáncem fyzické aktivity jako řešení pro podzimní depresi. Běhání mi pomáhá zlepšit náladu a energii, a to i během šedých a deštivých dnů.

  2. Podle mého názoru je důležité využít různé techniky, které nám mohou pomoci zvládnout podzimní období. Souhlasím s psycholožkou, že arteterapie a fyzická aktivita mohou být efektivními prostředky k boji s depresí. Jsem přesvědčena, že péče o psychické zdraví by měla být stejně důležitá jako péče o tělesné zdraví.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten