HomeŽivotní stylSami nemusíte dělat nic: které květiny ochrání zeleninu na záhonech stejně jako...

Sami nemusíte dělat nic: které květiny ochrání zeleninu na záhonech stejně jako jakákoli ‚chemie‘

Dachnikům a zahradníkům bylo připomenuto, že není nutné bojovat s chorobami a škůdci pomocí chemických látek a tvrdé práce.Stačí vysadit ‚správné‘ květiny, které ochrání zeleninu rostoucí na záhonech.

Například aksamitníky odpuzují háďátka z rajčat a brambor, zachraňují jahody před hraboši, odpuzují cibulové mušky, molice a bejlomorku kapustovou.Nasturtium zachraňuje před blanokřídlými a blanokřídlými.

Heřmánkové pyretrum chrání před housenkami zelí, molicemi a bělásky, mšicemi a hlodavci.Měsíček lékařský zachraňuje před broukem bramboříkem coloradským.Pejama je dobrým odpuzovačem mravenců.A petúnie ochrání astry před fuzariózou, luskoviny – téměř před všemi chorobami a škůdci, píše portál fishki.

Dříve se zahrádkáři dozvěděli, jakou zeleninu lze vysadit na jednom záhonu, aniž by to poškodilo úrodu.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Dachníci a zahrádkáři jsou zvyklí bojovat s chorobami a škůdci chemickými látkami, ale je radostné zjistit, že květiny mohou nabídnout přirozenou ochranu zelenině. Je skvělé, jak aksamitníky, nasturtium nebo heřmánkové pyretrum mohou plnit roli obránců záhonů. Možnost využívat přírodního odpuzování je skvělým způsobem, jak šetrně chránit zeleninu a zajistit bohatou úrodu.

  2. Souhlasím s článkem! Jsem ráda, že se stále více lidí obrací k přírodním metodám ochrany rostlin. Květiny jsou nejen krásné, ale mohou být i užitečné spojence v boji proti škůdcům a chorobám na záhonech. Je skvělé vidět, jak můžeme dosáhnout dobrých výsledků bez použití agresivní chemie.

  3. Nesmíte nic dělat: „Správné“ květiny skvěle chrání zeleninu na záhonech bez potřeby chemie. Je skvělé, jak jednoduché a přírodní řešení může být efektivní pro ochranu rostlin. Díky takovým tipům se zahrádkářství stává příjemnějším a šetrnějším k životnímu prostředí.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten