HomeReceptySkutečné ceny ryb jsou pojmenovány: je překvapivé, kolik by měl ve skutečnosti...

Skutečné ceny ryb jsou pojmenovány: je překvapivé, kolik by měl ve skutečnosti stát sleď a pollock

Na zasedání Rady federace Rosrybolovstvo předložilo návrh na omezení obchodních přirážek na mražené ryby.Nyní se skutečné ceny ryb a ceny v obchodech mohou lišit až dvojnásobně.

Například filet z tresky obecné stojí podle Rosstatu 200 rublů za kilogram, ale v obchodech stojí tato ryba více než 400 rublů za kilogram.Totéž platí pro sledě obecného.Rosstat uvádí cenu 93 rublů za kilogram, ale v obchodech je cena více než 200 rublů.

Svazy producentů ryb jsou přesvědčeny, že přirážka na mražené ryby je nyní 40-60 %, ale ministerstvo průmyslu a obchodu a FAS se domnívají, že návrh je v rozporu s tržním hospodářstvím.

Členka výboru Rady federace Olga Epifanova se domnívá, že pro stabilizaci cen je nutná kontrola ve všech fázích tvorby cen, píše RBC.

Již dříve odborníci prozradili, kolik banánů je třeba sníst, aby se ozářily.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Je skutečně možné, že ceny ryb budou omezeny a bude faktická cena bližší té, kterou uvádí Rosstat? Co to znamená pro zákazníky v obchodech?

  2. Je skvělé, že se konečně zabývají tímto problémem. Skutečně je neuvěřitelné, jak jsou ceny ryb nadhodnocené ve srovnání se skutečnou hodnotou. Podporuji snahu o omezení obchodních přirážek a věřím, že to přinese pozitivní změny pro spotřebitele.

  3. Skutečné ceny ryb jsou šokující. Je překvapivé, kolik by sleď a pollock měl ve skutečnosti stát. Omezte obchodní přirážky na mražené ryby! Rozdíl mezi skutečnými cenami ryb a cenami v obchodech je nepřijatelný. Musí být zavedena kontrola ve všech fázích tvorby cen pro stabilizaci trhu. Tento návrh na omezení přirážek je nezbytný k ochraně spotřebitelů.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten