HomeŽivotní stylSoda nebo kyselina citronová? Chemik jmenoval nejúčinnější lidové prostředky na vodní kámen...

Soda nebo kyselina citronová? Chemik jmenoval nejúčinnější lidové prostředky na vodní kámen v konvici

Docent katedry anorganické chemie.A.N.Andrej Dorochov komentoval oblíbené lidové mucholapky proti vodnímu kameni v konvici.Ukázalo se, že ne všechny lidové prostředky se osvědčily.Podle chemika je zde populární pro čištění domu soda k ničemu.

‚Vodní kámen se dobře rozpouští kyselinami.A soda nevytváří kyselé, ale zásadité prostředí, takže vodní kámen účinně neodstraní,‘ vysvětlil Dorochov.

Chemik také upozornil, že sodovky by se neměly používat jako odstraňovač vodního kamene.Ano, obsahují kyselinu ortofosforečnou, ale ta je zanedbatelná, takže vás soda od vodního kamene nezachrání.

Na vodní kámen skvěle působí jakákoli přírodní kyselina, například kyselina citronová.

Foto: Daniel Oparin/VN archiv.

S octem je třeba zacházet opatrněji.Pokud to s ním přeženete nebo ho přidáte příliš mnoho, může konvici rozpustit zevnitř.Nejvhodnější variantou je kyselina citronová.V zásadě jsou kyseliny účinné proti vodnímu kameni, zejména ty přírodní, jako je kyselina mléčná.

Již dříve vyšlo najevo, jak lze kyselinu citronovou použít k odstranění plísní.

Podle materiálů portálu LIFE.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Věřím, že kyselina citronová je skvělou volbou proti vodnímu kameni v konvici. Sody se můžeme zbavit, kyselina citronová je mnohem účinnější a přírodní alternativou. Navíc se vyhýbáme riziku poškození nádobí, což je obzvláště důležité. Doporučuji vyzkoušet!

  2. S kyselinou citronovou souhlasím, je to skvělý prostředek proti vodnímu kameni. Sodovka skutečně není tak účinná, jak by se mohlo zdát. Je dobré mít na paměti, že s octem je lepší zacházet opatrně, může způsobit další problémy.

  3. Soda nebo kyselina citronová? Osobně preferuji kyselinu citronovou při boji proti vodnímu kameni v konvici. Myslím si, že přírodní kyseliny jsou účinnější než chemické látky jako soda. Navíc, kyselina citronová je skvělá i na odstranění plísní, takže je to výhodné řešení pro domácnost.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten