HomeReceptySója a řasy místo masa: byly jmenovány značky knedlíků, kterým je třeba...

Sója a řasy místo masa: byly jmenovány značky knedlíků, kterým je třeba se vyhnout

‚Veřejná kontrola prověřila oblíbené značky knedlíků prodávaných v ruských obchodech.Jak se ukázalo, ne vždy se vyplatí věřit informacím na etiketě.

Častěji než jindy zaznamenali specialisté ‚Veřejné kontroly‘ rozpor mezi složením polotovarů uvedeným na etiketě a skutečným složením.Informuje o tom portál ‚Doktor Petr‘.

Tak ve značce knedlíků ‚Domashnie‘ byl nalezen alginát sodný.Tato potravinářská přísada se vyrábí z mořských hnědých a červených řas.V potravinářském průmyslu se tato složka používá jako zahušťovadlo a stabilizátor.Přídatná látka zjištěná ve výrobku této značky nebyla ve složení uvedena.

Při výrobě knedlíků značky TM ‚Skalkino‘ se používá přísada rostlinných bílkovin.Jinými slovy, sójový texturát.Průměrný spotřebitel o jeho přítomnosti v polotovaru také neví.Výrobce o použití této složky mlčí.

Kontrolou ‚Veřejné kontroly‘ neprošly knedlíky značky ‚Lozhkarev‘.Odborníci v tomto polotovaru našli škrob, sójovou bílkovinu a vlákninu.Poslední složka navíc nebyla uvedena ve složení výrobku.

Odborníci poznamenali, že v potravinářském průmyslu výrobci vlákninu používají k ošizení – aby mohli výrobek ‚napumpovat‘ vodou.

Již dříve Roskačestvo objevilo nejnebezpečnější kefír obsahující E. coli.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

3 COMMENTS

  1. Je skutečně tak důležité, aby spotřebitelé bedlivě zkoumali obsah potravin na etiketách? Mohou se obecně spolehnout na informace poskytované výrobci?

    • Ano, je skutečně důležité, aby spotřebitelé bedlivě zkoumali obsah potravin na etiketách. Jak ukázala veřejná kontrola, informace poskytované výrobci ne vždy odpovídají skutečnosti. Proto je nutné být velmi opatrný a nevěřit slepě tomu, co je napsáno na obalu produktu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten