HomeŽivotní stylTato semena před výsevem nenamáčejte: nedostanete sazenice

Tato semena před výsevem nenamáčejte: nedostanete sazenice

Téměř všichni zahradníci používají namáčení semen před výsevem do speciálních roztoků.Tato metoda přináší několik důležitých výhod.

Obal semen je měkčí, což urychluje klíčení a pomáhá semenáčkům prorazit na povrch.To je důležité zejména u tvrdých semen, jako jsou papriky nebo rajčata, která mají často potíže s klíčením.

Namáčení také pomáhá semena dezinfikovat od bakterií a škůdců, kteří se mohou nacházet na povrchu.Kromě toho se zničí éterické oleje, které zpomalují klíčení.

Ne všechna semena by se však měla před výsevem namáčet.Zkušení zelináři doporučují u některých druhů semen se této metodě vyhnout.

Například velmi malá semena, jako je mrkev, mohou po namočení a naklíčení utrpět, protože jejich křehké klíčky se snadno poškodí.

Semena mrkve by se neměla namáčet, protože klíčky se snadno poškodí.

Foto: freepik/freepik.com.

Semena zabalená výrobcem do speciálních skořápek, obalená nebo inkrustovaná, která obsahují užitečné látky, stejně jako semena s tenkými nebo snadno propustnými skořápkami (petržel, celer, pažitka nebo česnek) nevyžadují namáčení.

Již dříve bylo uvedeno, jaké hnojivo je třeba přidat do půdy, aby sazenice rajčat a paprik rostly silné a zdravé.

Martina Polanova
Martina Polanovahttps://restauracenanadrazi.cz/martina-polanova/
Dobrý den. Jmenuji se Martina a jsem autorkou tohoto úžasného příspěvku. Možná je to o zahradničení, možná o jídle. Nebo je možná o životosprávě. Každopádně, když jsem se o něm dozvěděla, projela jsem si ho, vyzkoušela v praxi a napsala vám o něm. Milý čtenáři.
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

  1. Nemyslím si, že je nutné namáčet všechna semena před výsevem. Některé druhy, jako je mrkev, mohou po této metodě utrpět, protože klíčky jsou velmi křehké a snadno se poškodí.

  2. Toto je opravdu zajímavý článek. Ne každý si uvědomuje, že namáčení semen má svá pravidla a že není vhodné pro všechny druhy. Díky za užitečné informace!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten